image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Тиждень фортепіанної музики

15:26 23.04.2014

тижденьТрадиційно в квітні предметно-циклова комісія фортепіано Мелітопольського училища культури в рамках тижня фортепіанної музики проводить ряд пізнавальних і творчих заходів.

Цього року тиждень фортепіанної музики почався з радіогазети «Співець норвезького народу», присвяченої 171-річ-чю з дня народження норвезького композитора Едварда Гріга. Гріг був композитором яскравого національного типу. У його творчості переважають малі, переважно ліричні інструментальні форми, у яких і написано більшість його фортепіанних і оркестрових п’єс, а також пісенний жанр. Серед найвідоміших творів Гріга — фортепіанний концерт і музика до драми Ібсена «Пер Гюнт».

Тиждень фортепіанної музики продовжив концерт-бесіда «Регтайм», ведучою якого була студентка 31 групи Воєвода Наталя. Регтайм вважається одним з попередників джазу. Джаз успадкував від регтайма ритмічну гостроту, створювану розбіжністю ритмічно вільної, ніби «розірваної» мелодії. У виконанні студентів 3 курсу Руденка Володимира та Воєводи Станіслава прозвучали відомі джазові твори Скотта Джопліна та Манфреда Шмітца.

Конкурс на краще виконання твору українського композитора був наступним заходом у тижні фортепіанної музики. У виконанні студентів училища прозвучали п’єси І. Шамо, Ю. Весняка, О. Нежигая, О. Білаша, Ю. Щуровського, Ю. Полуніна, М. Шейко.

Конкурсна программа складалася з трьох блоків: у першому взяли участь студенти, які не мають музичної освіти, в другому твори виконували учасники з початковою музичною освітою, а в третьому — студенти з повною музичною освітою. Виступ конкурсантів оцінювало журі, яке і визначило учасників-переможців.

У номінації «Студенти без музичної освіти» перше місце зайняла Удовіченко Аліна, друге місце посів Пренко Максим. У номінації «Студенти з початковою музичною освітою» перше місце посів Морміль Артур, друге — Антонов Дмитро. У номінації «Студенти з музичною освітою» перемогли Чижова Катерина та Шкаруба Тетяна, друге місце посіла Семенова Ірина. Переможці та учасники конкурсу були нагороджені пам’ятними призами.

Тиждень фортепіанної музики продовжила музична вітальня, присвячена творчості Карена Суреновича Хачатуряна та його дитячому балету «Чиполліно». Балет «Чиполліно» щасливо подорожує театральними підмостками з 1974 року. Це один з найкращих сучасних балетів для дітей, що приніс світову популярність композитору: музика цього балету звучала в улюбленому багатьма мультиплікаційному фільмі «Чиполліно». Музичними ілюстраторами вітальні стали Ю. Атаманчук та О.Демчук, ведучою — викладач-методист Т. Сергєєва.

Завершився тиждень фортепіанної музики творчим концертом студентів училища, де були виконані музичні твори відомих вітчизняних авторів.

Аліна Юдіна