image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Перемогу святкували під трьома прапорами

15:35 14.05.2014

8 травня відбулося районне свято, на честь 69-тої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Урочистості в Мелітопольському районі пройшли під червоним прапором Перемоги, українським стягом та прапором Мелітопольського району.

перемогу святкували3У центрі уваги традиційно були ветерани. Ветеран Великої Вітчизняної війни Петро Щербань з Мирного з 1941 року по 1947 служив у лавах Радянської Армії і захищав від фашистських загарбників землю багатьох країн.перемогу святкували

— До Берліна трохи не дійшов, був поранений в Угорщині. На початку війни потрапив у Севастополь в берегову оборону Чорноморського флоту — це було в 1941, а в липні 1942 потрапив у госпіталь, я тричі був поранений за час війни, — розповів Петро Кузьмич. Найбільше ветерану Великої Вітчизняної запам’яталось форсування Керченської протоки.

перемогу святкували2 — Під час форсування Керченської протоки в чотирьохкілометровій зоні все було заміновано водними мінами. Як катер пішов, так і уверх полетів, — згадує ветеран.

Всю війну пройшов і Володимир Шамрай з Костянтинівки. Він зазначив, що здобути перемогу було б неможливо без працівників тилу, які забезпечували виробництво військового знаряддя.

Хоча з присутніх ветеранів не всі воювали на фронті, в пам’яті кожного з них живуть гіркі спогади про воєнні роки, в їх родинах роками чекали на повернення рідних з війни. Нелегка доля була й у малечі в ті страшні роки. Мешканка села Нове Марія Ходусова розповіла, що її разом із сестрою забрали у Німеччину, везли в товарних вагонах, у нелюдських умовах.перемогу святкували4

Під час мітингу з теплими словами привітання до присутніх звернувся голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко. Він побажав присутнім мирного неба, а ветеранам міцного здоров’я та оптимізму.

В районі проживає 1594 ветерани Великої Вітчизняної війни та 296 учасників бойових дій. Перший заступник голови Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Баша зазначив, що до свята всі ветерани Великої Вітчизняної війни отримали одноразові грошові виплати, також спеціалісти районного управління соціального захисту населення провели моніторинг матеріально-побутових умов ветеранів та склали соціальні паспорти їх потреб.перемогу святкували5

Зі словами вдячності до ветеранів звернувся і господар цьогорічного свята на честь Великої Перемоги Новенський сільський голова Валентин Бутенко, який зазначив, що дуже важливо, щоб сучасне покоління та його нащадки ще довго берегли в своїх серцях пам’ять про перемогу.

Свою шану ветеранам також висловив народний депутат України Євген Балицький.

Учасники свята висловили надію, що День Перемоги, який став для них священним, буде ще не одне століття зберігатися в пам’яті нащадків.

В святковий день ветеранам вручили заслужені нагороди. Зокрема, Анатолій Хвостіков отримав орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» третього ступеня, а учасник бойових дій Семен Рудаков отримав Почесну грамоту обласної ради.

По завершенні мітингу учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам`ять загиблих воїнів та поклали квіти до меморіального комплексу.