image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Обговорили земельні питання

14:32 21.05.2014

14 травня відбулося чергове навчання сільських та селищного голів.

обговорилиДо порядку денного було внесено чотири питання.

Найбільше часу присутні приділили впорядкуванню земельних відносин на території та за межами населених пунктів. Начальник управління Держземагентства у Мелітопольському районі Володимир Винник зазначив, що згідно з кадастровим планом, більшість земельних ділянок в районі розташовані в одноосібних господарствах.

— У Світлодолинській сільській раді 632 та 222 земельні частки-паї значаться у одноосібних господарствах. Це означає, що договори оренди не укладені, відповідно, орендна плата не сплачується і податки не сплачуються у бюджет сільради, — пояснив він. Така ж ситуація, за інформацією Держземагентства, і у Вознесенській, Новомиколаївській, Новобогданівській сільрадах, де кількість одноосібників досить велика.

На це сільські голови зазначили, що одноосібники сплачують всі необхідні податки до місцевого бюджету, а оформляти договори оренди чи ні — це їх особиста справа. Також присутні нарікали на складну форму реєстрації договорів оренди та на її високу вартість, яка непосильна для селян. На претензії Володимир Винник відповів, що Держземагентство не реєструє договори, а лише видає витяги державного кадастру. При цьому можуть виявлятися недоліки реєстрації земельних ділянок. За словами спеціалістів, виправляти помилки у оформленні технічної документації на земельні ділянки може ліцензіат, який  її виготовляв.

Начальник відділу міськрайонного управління юстиції Тетяна Ковалевська розповіла про порядок реєстрації договорів оренди на землю державної та комунальної власності. Вона пояснила, що така реєстрація проводиться одночасно с заявою про реєстрацію права власності на землю, коли є рішення органу місцевого самоврядування про передачу такої ділянки в оренду чи постійне користування. При цьому звертається орендар та надається витяг з державного земельного кадастру. Реєстрація проводиться за п’ять робочих днів, реєстрація права оренди коштує 171 гривню: 51 грн. — держмито та 120 грн. за витяг з ДЗК.

Також Тетяна Ковалевська зазначила, що спростилася процедура реєстрації договорів на земельні ділянки приватної власності. Таким чином, якщо право власності було зареєстровано до 2013 року, то право оренди реєструється без перереєстрації  права власності на ці земельні ділянки.

Впродовж засідання присутні також обговорили підготовку до позачергових виборів Президента України на території району.