image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Щасливе життя без наркотиків

14:15 21.05.2014

DSCN1411 (Копировать1)Проблема наркотизації підлітків та молоді викликає серйозне занепокоєння у суспільстві. Причини алкоголізму та наркоманії неповнолітніх складні та багатоаспектні: від економічних і соціальних до психофізіологічних. Проте численні дослідження доводять, що пияцтво та наркоманія молоді – це перш за все прояви порушень поведінки, зумовлені соціальним середовищем: сім’єю та найближчим оточенням. В цьому проявляється якісна відмінність підліткової наркоманії та алкоголізму від дорослого. Якщо доросла людина сама може обирати своє мікросоціальне оточення, протистояти негативному впливу, то для підлітка така свобода дій частіше за все неможлива. 75 % неповнолітніх, які вживають психотропні речовини, ростуть у неблагополучних родинах. Але це не лише сім’ї з аморальним способом життя, а й конфліктні родини, в яких дитина постійно бачить сварки, бійки. Гіперопіка з боку батьків, які позбавляють дитину самостійності, самі обирають друзів сину чи донці, організують їхнє дозвілля, насильно нав’язують свої інтереси, погляди, норми поведінки, рано чи пізно викликає у підлітків протест, реакцію емансипації, бажання зробити всупереч батькам щось погане. Діти ж, які позбавлені батьківської турботи, емоційної підтримки, також вважають психотропні речовини універсальним засобом для вирішення усіх життєвих проблем.

Розуміючи важливість збереження здоров’я підростаючого покоління, педагогічний колектив Новобогданівської загальноосвітньої школи приєднався до превентивної просвітницької акції «За життя без наркотиків», організованої відділом освіти Мелітопольської районної державної адміністрації. Класні керівники, практичний психолог, медична сестра, вчителі правознавства, фізкультури, інформатики, основ здоров’я, педагог-організатор школи не залишились байдужими до проблеми і провели численні заходи з учнями та їх батьками. Замість нудних лекцій в закладі відбулися круглі столи, дискусії, години спілкування, вікторина «Правда про наркотики», психологічний тренінг «Твоє життя – твій вибір», виступ волонтерів, конкурси плакатів «За життя без наркотиків» і малюнків «За здоровий спосіб життя». Використовуючи інформаційно-комунікативні технології, старшокласники підготували електронні презентації та буклети «Ми проти наркотиків». Вже традиційно в травні відбулися спортивні змагання «Спорт проти наркоманії». Адміністрація школи провела рейд-перевірку щодо організації дозвілля та відпочинку учнів у позаурочний час. Здоровому способу життя бібліотекар школи присвятила книжкову виставку.

Педагогічний колектив Новобогданівської школи впевнений, що завдяки спільним зусиллям у майбутнього покоління буде щасливе життя без наркотиків!

Практичний психолог Новобогданівської ЗШ І-ІІІ ступенів О. Тушина