image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Праця на землі — не з легких

14:09 11.06.2014

Нещодавно голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко відвідав районне приватне підприємство, що спеціалізується на вирощуванні овочів та фруктів.

праця2Очолює підприємство Віра Морозова, яка однією з перших сільгоспвиробників району взялася за розведення полуниці, або суниці садової. Хоча спершу була спроба з розведення овочевих культур.

Вирощування полуниці виявилося нелегким заняттям, тим паче, що досвідчених сільгоспвиробників з цієї спеціалізації в Запорізькій області, та й в Україні практично не було. Знайти необхідну інформацію вдалося завдяки українсько-канадському проекту, так на досвіді вітчизняних та італійських підприємств вивчалася технологія. Наразі в приватному господарстві потроху з’являються нові різновиди ягід: малина та смородина. Але праця з їх вирощування — не з легких.праця

— Щоб закласти один гектар полуниці, необхідні кошти на придбання плівки та на поливну стрічку, а це не менше 110 тисяч гривень, — розповіла Віра Морозова. — Також малина, полуниця та смородина потребують багато вологи, що для нашої зони не є нормою.

Віра Морозова зазначила, що на підприємстві досить вдало вирощують і виноград. Тут перевагу надають більш витривалим сортам. Один з них — «юпітер американський» — витримує температуру повітря до -27, -30 градусів.

На думку приватного підприємця, для розвитку своєї справи необхідно завжди рухатися вперед, вивчати нові технології та розширювати різноманітність фруктів. Тому підприємство вже робить перші кроки у вирощуванні на Мелітопольщині екзотичних плодів. Поки що це лише морозостійкий ківі, але господиня мріє розширювати цей перелік.

Спілкуючись з керівником підприємства, голова райради зазначив, що розвиток такого виробництва в районі є вкрай важливим, бо це не тільки якісна плодоовочева продукція, а й нові робочі місця для населення та підтримка соціальної сфери села.

У підсумку зустрічі Віра Морозова поділилися секретом успіху праці на землі.

— Не було б любові до землі, нічого у нас не вийшло б. Саме любов до вирощування рослин є основою моєї праці, — посміхається жінка.

Слід зазначити, що підприємство Віри Морозової є базою для проведення обласних семінарів, запозичити досвід приїжджають сільгоспвиробники з різних куточків області і всієї країни. Господиня радо ділиться з усіма зацікавленими своїми секретами та напрацюваннями.