image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Аграрії готові до жнив

16:27 18.06.2014

12 червня аграрії Мелітопольського району зібралися на традиційний сільгоспсемінар, який проходив на базі товариства з обмеженою відповідальністю «Фрідом Фарм Терра».   Захід був присвячений початку зернозбиральної кампанії 2014 року.

аграрии3Голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик зазначив, що такі заходи є вкрай необхідними для керівників сільгосппідприємств, тому що під час них можна обмінятися корисним досвідом та пригадати ключові моменти, які важливі при косовиці.

 

Здоров’я працівників має бути на першому місці

На початку семінару присутні ознайомилися з технічним оснащенням підприємства, після чого приступили до пленарної частини заходу.

аграрии6Першим перед присутніми виступив головний державний інспектор з охорони праці держ-інспекції в АПК, соціально-культурній сфері, на транспорті та у зв’язку у Запорізькій області Ігор Чуваков, який зазначив, що кількість нещасних випадків саме у сфері агропромислового комплексу останнім часом збільшилась. На його думку, така невтішна статистика  існує через нехтування елементарними правилами охорони праці.аграрии2

— Наприклад, я неодноразово при перевірці підприємств стикався з тим, що є спецодяг, але замість закритого взуття механізатори ходять у шльопанцях.

Державний інспектор з охорони праці звернувся до керів-ників підприємств з проханням ще раз нагадати своїм працівникам основні правила безпечної роботи.

аграрии4 — У мене до вас велике прохання: зберіть своїх механізаторів та всіх працівників і поясніть, що при роботі вони повинні дотримуватись правил. А ви є відповідальними за їх життя, — звернувся Ігор Чуваков.

В районі сподіваються  на гарний врожай

На семінарі начальник районного управління агропромислового розвитку Михайло Данченко зазначив, що наразі посіви озимих зернових перебувають в доброму стані. Хоча навесні озимині катастрофічно не вистачало вологи. Так, у березні випало 10 мм. вологи замість 30 мм., які необхідні для повноцінного росту озимини. Ситуацію врятували травневі дощі, коли впродовж місяця випало більше 65 мм. опадів.аграрии

Зернозбиральну кампанію аграрії планують провести із максимальним використанням власної техніки, будуть задіяні 146 власних комбайнів і лише 30 одиниць техніки буде винайматися.

Цього року збір врожаю розпочнеться у ранні строки, цьому сприяють суха погода та вітри, які прискорюють формування зерна.  Наразі вже деякі підприємства розпочали жнива.аграрии5

На заході чимало часу було приділено і пожежній безпеці при косовиці.

Начальник Мелітопольського міськрайонного управління ГУ ДСНС Денис Седік зазначив, що минулого року під час жнив рятувальникам довелося 23 рази гасити пожежі, п’ять з них виникли безпосередньо в полі. Причиною загоряння найчастіше є відсутність обкосу полів. Подекуди аграрії вирішують не обкошувати поля задля економії пального, але така «економія» досить часто загрожує великими втратами зерна.

Після пленарної частини аграрії виїхали на поля, де працівники «Фрідом Фарм Терра» поділилися досвідом вирощування сільгоспкультур.

Керівник підприємства Олександр Перцевий зазначив, що запорукою успіху роботи в господарстві є зрошення та сільгоспкультура, якій тут віддають перевагу.

Переважно підприємство вирощує сою, ціни на яку є більш стабільними. Що ж до зрошення, то Олександр Перцевий радить колегам його активно відновлювати і не боятися витрачати гроші на полив, бо ці вкладення є гарантією гарних врожаїв.

Олександр Перцевий зазначав, що зрошення — це дуже затратна справа, але результат того вартий.

У підсумку заходу районні керівники, що брали участь у семінарі, підкреслили важливість успішної діяльності сільгосппідприємств для інфраструктури району.

Голова Мелітопольської районної ради Юрій Єсипенко зазначив, що «Фрідом Фарм Терра» є одним з кращих в районі, тому аграріям, що брали участь у семінарі, є чому повчитися, та побажав керівництву ТОВ гарних врожаїв. В свою чергу Олександр Мордик підкреслив, що від добробуту сільгоспвиробників залежить і економічний стан всього району, бо сільгосппідприємства є основними наповнювачами районної скарбнички. Прогнозувати врожайність цього року аграрії не беруться, хоча сподіваються, що вона буде кращою, ніж торік.