image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

З новими тарифами — нові пільги

16:28 25.06.2014

Наразі в країні стрімко підвищуються тарифи на комунальні послуги, разом з цим в дію вступають нові пільги. Так, населення зможе отримати компенсації на газопостачання, централізоване опалення та централізоване постачання води.

Про особливості отримання компенсаційних виплат докладніше розповіла начальник відділу прийому районного управління соціального захисту населення Інна Гончаренко.

Вона повідомила, що право на пільги мають сім’ї, які складаються з громадян України, іноземців, осіб без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України. Перелічені громадяни можуть отримати компенсації, якщо середньомісячний дохід сім’ї за попередні шість місяців не перевищував прожитковий мінімум для сім’ї.

Згідно зі ст. 7 Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік», в поточному році прожитковий мінімум на одну особу на місяць становить 1176 гривень. Для різних соціальних і демографічних груп мінімум різниться. Так, для дітей віком до шести років прожитковий мінімум складає 1032 грн., для дітей від шести до 18 років — 1286 грн., для працездатних осіб — 1218 грн., для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум складає 949 грн. на місяць. Також Інна Гончаренко пояснила, яким чином розраховується право на отримання компенсації на сім’ю з чотирьох осіб.

Сім’я: чоловік, дружина, одна дитина віком до шести років, друга — віком від шести до 18 років. Прожитковий мінімум цієї родини розраховується таким чином: 1218 грн. * 2 особи+128 6 грн.+1032 грн. = 4754. Заробітна плата чоловіка та дружини дорівнює 4500 грн. на місяць — у такому разі  дохід родини менший за прожитковий мінімум для сім’ї.

Сума компенсації на місяць складає різницю між розміром  платежу  за комунальні послуги до підвищення та після нього. Так, якщо до підвищення цін на газ та тепло до 1 травня 2014 року сім’я сплачувала 300 грн. на місяць, а після підвищення — 400 грн., то держава повертає різницю у 100 грн.

Для отримання компенсації необхідно надати заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, довідки про доходи кожної зареєстрованої особи. При зверненні по компенсації, при собі необхідно мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

Компенсація призначається з місяця звернення громадян до завершення опалювального сезону 2014-2015 року.

Але виплати можуть припинитись через низку причин, в тому разі, коли особа надає недостовірну інформацію при оформленні компенсації.

Додаткову інформацію про призначення компенсацій мешканці району можуть отримати у сільраді або в районному управлінні соціального захисту населення в приймальні громадян за адресою: м. Мелітополь, вул. К. Маркса, 10.