image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Запорозькі та київські козаки об’єдналися задля допомоги армії

5 (Копировать1)15 серпня в день 400-річчя славетних походів Петра Конашевича-Сагайдачного згідно спільного рішення координаційної ради з питань козацтва Запорізької обласної державної адміністрації та Об’єднаної Ради Українського та зарубіжного козацтва, запорізьким військовослужбовцям була направлена чергова партія гуманітарної допомоги.

Всі розуміють, що сьогодні без підтримки армії — налагодження миру та подальший розвиток держави неможливий. Тому сьогодні члени координаційної ради намагаються якомога більше допомагати Збройним силам України.
Гуманітарні експедиції в допомогу українським військовослужбовцям стали вже доброю традицією. Члени Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва, починаючи з весни 2014 р., регулярно відправляють у військові частини необхідні речі та продукти харчування. Тим більше, що в лавах українських Збройних сил служать сотні козаків-запорожців — мужніх синів Вітчизни.

В рамках відзначення пам’ятної дати відбулася ціла низка цікавих і потрібних заходів. Так, для молодих козаків та активу з метою поглиблення знань з історії та в цілях патріотичного виховання було проведено ряд заходів на острові Хортиця та території культурно-історичного комплексу «700-річний Запорізький дуб».

На славетному острові Хортиця відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятника козаку. Гості та учасники свята змогли прослухати вельми цікаву екскурсію в історико-архітектурному комплексі «Запорозька Січ», оглянути захисні споруди, побудовані козаками П. Сагайдачного, після чого в Музеї історії запорозького козацтва відбулося засідання «круглого» столу з питань участі козацтва в заходах по захисту територіальної цілісності України. Старійшини козацтва, отамани та історики повідали присітнім про сиву давнину, овіяну легендами та таємницями, про вмілих козаків-мореплавців гетьмана П. Сагайдачного, про переможні морські походи до Синопу, Варни, Трапезунда, Кафи та Константинополя, про тисячі українців-невільників, визволених з полону та багато іншого.

Також в цей день відбулася нарада, де обговорювалися питання посилення виховної та ідеологічної роботи, майбутнє козацьких організацій, питання законодавчого закріплення за козаками права несення служби зі зброєю на прикладі Швейцарії та інших держав. Змістовно і цікаво виступили Д.В. Сухінін, О.П. Левандо, П.І. Заболотний, Ю.О. Копишинський, А.Ф. Пилипенко, С.В. Волков, С.П. Кириченко, А.П. Белан, М.М. Нікіпілий та інші.
Верховний Отаман МКО «Об’єднана Рада Українського та зарубіжного козацтва» О.П. Левандо, відмічаючи вагомий вклад у розвиток і популяризацію козацтва, вручив заступнику голови Запорізької обласної координаційної ради з питань козацтва Д.В. Сухініну вітальний Універсал і кортик.

За дорученням голови Запорізької обласної державної адміністрації В.А. Баранова були вручені нагороди військовослужбовцям, а також отаманам для врученням українським героям, які наразі виконують бойові завдання. Були відзначені і активісти козацького руху, які приймали активну участь в операціях «Дозор» та «Перехоплення», а саме: козаки Хортицького полку М.Ю. Шестков, М.В. Накалюжний, члени ВГО «Запорізька громада «Братство козаків» В.В. Шавирін, І.А. Черненко, майстри старовинного козацького бою групи Ю.О. Копишинського Я.М. Коваль, В.А. Лейнер, козаки Токмацького полку П.П. Чучко, В.С. Мараховський, а також В.М. Нікіпілий та А.О. Василенко.

На території культурно-історичного комплексу «700-річний Запорізький дуб» в рамках відзначення 400-річчя походів Петра Сагайдачного відбулися військово-спортивні змагання вихованців Всеукраїнської федерації «Спас». Член оперативного штабу, керівник Всеукраїнської федерації «Спас» О.Л. Притула розповів про роль федерації у патріотичному вихованні молоді.

Спеціально до святкування 400-річчя походів П. Сагайдачного діти зі всієї України, що наразі відпочивають у ДОЗ «Дзержинець» (м. Бердянськ), підготували тематичні малюнки. Дитячій оздоровчий заклад «Дзержинець» — один з найкращих на азовському узбережжі. Директор табору Л.М. Старовойтов, розуміючи роль козацтва в історії України, активно займається його популяризацією, проводить конференції та «круглі» столи на козацьку тематику. Дитячі малюнки були урочисто передані козакам і отаманам.

На завершення, для всіх учасників святкових заходів відбулася екскурсія на катері навколо острова Хортиця.

Організатори висловлюють щиру вдячність за підтримку В.А. Баранову, А.П. Левандо, Д.В. Сухініну, Ю.М. Ружину, В.Б. Глухенькому, А.А. Константинову, Ю.П. Козаченко, А.Ю. Бондареву, М.А. Остапенку.