image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Секрет високого врожаю — поєднання науки з виробництвом

15:41 20.08.2014

Цього року аграрії Запорізької області показали рекордні за останні роки результати, зібравши 2,3 мільйона тонн зерна. Про це йшлося 15 серпня в Таврійському державному агротехнологічному університеті, де проходила науково-практична конференція, присвячена підбиттю підсумків зернозбиральної кампанії 2014 року.

В обговоренні цієї важливої теми взяли участь представники обласної та районної   влади, а також науковці з університету. Як відзначив заступник голови обласної державної адміністрації Олег Ніколенко, хороший врожай було зібрано завдяки тісній співпраці науки та виробництва.

— Ми виконали завдання минулого року, посіяли найбільший озимий клин в Україні. За обсягами збору озимої пшениці Запорізька область посіла 3 місце. Якби не засушлива погода, то могли б поборотися і за перше. Все це стало можливим саме завдяки таким науково-практичним конференціям, коли ми маємо змогу розповісти аграріям про наукові та фінансові аспекти роботи, — сказав він.

Окрім цього, посадовець зазначив, що наш регіон знаходиться у зоні ризикованого землеробства, тому варто бути завжди готовими до періодів засухи улітку. За словами посадовця, ситуація з засухою з кожним роком не стає кращою, тому потрібно залучати науку для вирішення цієї проблеми. Також учасники конференції обговорили ще одне актуальне питання, а саме — початок підготовчого періоду до осінньо-польових робіт.

— Будемо обговорювати, які машини та добрива потрібно використовувати для того, щоб успішно зустріти зиму і отримати хороший врожай озимих культур, — проінформував ректор ТДАТУ Володимир Кюрчев.

У підсумку конференції всі учасники отримали розроблені рекомендації з проведення сівби озимих культур в умовах поточного року. За словами науковців, дотримання цих норм буде сприяти підвищенню врожайності культур у 2015 році.