image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Наш земляк — прообраз розвідника в романі

15:37 10.09.2014

2 вересня в Мелітополь приїжджав автор роману «Особлива територія», керівник прес-служби Служби зовнішньої розвідки України, член національної спілки письменників України Олександр Скрипник.

наш землякПисьменник зустрівся із краєзнавцями, бібліотекарями та творчою інтелігенцією міста і розповів про свою роботу над книгою. Також участь в зустрічі взяли керівники міста.

Для Мелітопольщини «Особлива територія» має велике значення, бо в книзі розповідається про долю нашого земляка, уродженця с. Ромашки Мелітопольського району, розвідника — нелегала Федора Хілька.(Більш детально ми розповідали про книгу у газеті № 7-11 від 8 січня на стр. 9 ).

Олександр Скрипник повідомив, що це не перша його робота над історією розвідки. Та вперше написати книгу про Федора Хілька він вирішив після публікації своєї статті в газеті «Дзеркало тижня». Працюючи над нею, Олександр Васильович зрозумів, що цікаву долю нашого земляка неможливо вмістити на шпальтах газети.

— Перша стаття з’явилася в газеті «Дзеркало тижня», і я зрозумів, що це буде книжка, бо одним нарисом не обійтися, тому що дуже цікава доля у цієї людини, — зазначив Олександр Скрипник.

Працюючи над романом, автор вивчив безліч архівів, поспілкувався із ветеранами, яким довелося працювати із Федором Хільком, знайшов відео із розвідником. І хоча воно було неякісним, зміг розшифрувати його розповіді.

В творі прізвище розвідника дещо змінено.

— Оскільки не було деталей, які можна було б документально змалювати, я вирішив змінити трохи прізвище. В мене він не Федір  Ілліч Хілько, а Федір Ілліч Хільченко —  це говорить про те, що не можна на сто відсотків вважати, що все написане відбувалося з Хільком, але все, що є в романі, на вісімдесят відсотків правда, — пояснює автор.

Олександр Скрипник приїхав не з пустими руками: у подарунок школам та бібліотекам, а також музеям він залишив 60 примірників свого роману.

Після спілкування з письменником секретар  міськради, в.о. міського голови Сергій Мінько висловив вдячність Олександру Скрипнику за його творчість та за те, що він розповідає про видатних людей, які були справжніми патріотами своєї країни.