image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Право на голосування: врахувати всі особливості

13:07 01.10.2014

Позачергові вибори до Верховної Ради України, які відбудуться 26 жовтня, проходитимуть з деякими змінами та нововведеннями до Закону «Про вибори народних депутатів України»  від 17 листопада 2011 р. Детальніше про них розповіла керівник апарату Мелітопольської райдержадміністрації Алла Полуліх.

правоВ Україні, починаючи з 28 серпня 2014 року, офіційно стартувала парламентська виборча кампанія. Позачергові парламентські вибори будуть проводитись за Законом України  «Про вибори народних депутатів України» із останніми змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 17 квітня 2014 року. Тому підготовка та проведення мають свої особливості, а саме: виборча кампанія скорочена з 60 днів до 45.

Не пізніше, як за 11 днів до дня голосування (до 14 жовтня включно), ДВК отримають в Державному реєстрі виборців один примірник попереднього списку виборців на паперовому носії та іменні запрошення виборцям для участі в позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року. З 15 жовтня списки виборців мають бути доступні для загального ознайомлення громадянам.

В даний час проводиться активна робота з уточнення відомостей для складання списків виборців, яка завершиться за 5 днів до дня голосування. Після цього внести до списку виборця можна буде лише за рішенням суду, але не пізніше ніж за добу до дня виборів.

Припускаючи, що активність виборців буде високою, рекомендуємо громадянам не чекати масового напливу виборців на дільниці, а провести звірку у відділі ведення Реєстру виборців, що знаходиться за адресою: вул. Крупської, 5, м. Мелітополь (каб.29, 3 поверх). При собі необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

Особливо актуальна ця рекомендація для громадян, у яких проблеми з внесенням до списків виборців були на попередніх виборах. Також дізнатись інформацію про своє включення до Державного  реєстру виборців можна не виходячи з оселі за допомогою мережі Інтернет. Для цього потрібно зайти на сайт Центральної виборчої комісії та скористатись програмним ресурсом «Особистий кабінет виборців».

До 15 жовтня включно (за 10 днів до дня голосування) кожен виборець має отримати іменне запрошення на вибори із зазначенням місця і часу голосування.

Враховуючи ситуацію, яка склалася в Україні, для переселенців для  Донецької та Луганської областей та мешканців анексованого Криму, що перебувають на території району, ЦВК прийняла зміни до Постанови ЦВК від 13.09.2012 № 893 «Про забезпечення тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни його виборчої адреси», яка надає можливість взяти участь у голосуванні, написавши заяву до будь-якого органу ведення Реєстру виборців та пред’явивши паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України.

А також не пізніше, як за 5 днів до дня голосування, можуть подати заяви до органу ведення Державного реєстру виборців Мелітопольської райдержадміністрації про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої ст.73 Закону України «Про Державний реєстр виборців» виборці, члени ДВК та ОВК.

23 жовтня 2014 року включно (не пізніше як за два дні до дня голосування) орган ведення Реєстру виборців передає один примірник уточненого списку виборців на паперовому носії дільничній виборчій комісії.

Виборцям, стан здоров’я яких не дозволяє брати участь у голосуванні на виборчій дільниці, надається можливість проголосувати поза приміщенням для голосування. До 20 години 24 жовтня 2014 року виборець може власноручно написану заяву поштою або через інших осіб передати на виборчу дільницю, і виборча комісія, невідкладно розглянувши заяву виборця, забезпечує йому голосування за місцем його перебування. До заяви додається довідка медичної установи про стан здоров’я виборця. Проти цих прізвищ має стояти помітка НСП або помітка про голосування за місцем перебування. Проведення голосування відбудеться 26 жовтня 2014 року з 8.00 до 20.00.