image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Шляхами бойової слави

15:39 22.10.2014

До дня визволення Мелітопольщини від фашистських загарбників 16 жовтня для співробітників районного відділу культури та туризму була організована екскурсія місцями бойової слави.

Першою зупинкою подорожі стала братська могла, що у селі Нове. Екскурсовод розповіла гостям історію захоронення та цікаві факти про визволення населеного пункту. Після цього екскурсійна група відправилася до села Мордвинівка, де знаходиться пам’ятник воїнам, загиблим при прориві німецької лінії оборони «Вотан».

Минулого року історичну пам’ятку було значно оновлено з ініціативи ветеранської організації Мелітопольського району. Тепер на цьому місці красується нова стела, а також проведена повна реконструкція пам’ятника для зручності відвідувачів.

Ще однією екскурсійною точкою стало село Тихонівка, де поруч знаходяться одразу дві історичні пам’ятки Мелітопольщини. Перша з них — пам’ятник воїнам, які загинули під час Великої Вітчизняної війни. Нещодавно на цьому місці знайшов спокій ще один герой з Тихонівки — Олексій Єльчіщев, який загинув при обороні міста Одеси. Цього тижня його останки були перепоховані в рідній землі. Працівники закладів культури почули розповідь про визволення села та про загиблого воїна, після чого поклали квіти до могили солдата.

Останньою точкою екскурсії став місцевий храм Архистратига Михаїла, побудований ще в 1905 році. Це найстаріша церква в Мелітопольському районі. В роки війни фашисти так і не змогли зруйнувати святе місце, і воно досі служить місцевим парафіянам. Співробітники культури та туризму гідно оцінили побачене під час екскурсії.

Подібні подорожі місцями бойової слави Великої Вітчизняної війни регулярно проводяться не лише для дорослих, а й для школярів Мелітопольщини. За словами представників старшого покоління, нині, як ніколи, важливо, щоб молоде покоління знало своїх героїв і пам’ятало страшні уроки історії заради миру в країні.