image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вшанували подвиг прадідів

17:09 29.10.2014

24 жовтня в Мелітопольському районі відзначили 71-у річницю визволення від фашистських загарбників. Цього року традиційний мітинг відбувся біля меморіалу в селі Мордвинівка.

район    Почесним гостем урочистого заходу став мешканець Одеської області ветеран Великої Вітчизняної війни Михайло Шуляк. Михайло Спиридонович с 16 років намагався потрапити на фронт, але через вік до армії його не взяли. А з 18 років він боровся з фашизмом у складі четвертого Кубанського кавалерійського корпусу. Михайло Шуляк брав участь у визволенні України, Білорусії, Польщі, Молдавії, Румунії та Угорщини, перемогу зустрів у 20 років в Чехословаччині. Ветеран  війни зазначив, що слід берегти пам’ять про події воєнних років і подвиг солдат у Великій Вітчизняній.

район2— Нас з кожним роком все менше залишається в живих, тому молодь повинна знати і цінувати солдат, які визволили світ від фашистської чуми, —  зазначив ветеран.

Під час мітингу на важливості таких заходів також наголосили ветерани Великої Вітчизняної війни Володимир Капітонов та Іван Гуляко.

— Такі заходи вкрай необхідні, це наша історія, наше життя. Нам,  ветеранам, дуже приємно, що наші подвиги пам’ятають. Як би тяжко не було, слід завжди збиратися разом, бо для ветеранів такі мітинги — привід поспілкуватися і розповісти  молоді про воєнні роки, — підкреслив Володимир Капітонов.

район3На урочистому заході голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик зазначив, що пам’ять  про військовий подвиг, про Велику Вітчизняну буде завжди жити у серцях нащадків. А голова Мелітопольської районної ради Євген Любцов у своєму виступі підкреслив, що місцеві керівники докладуть максимум зусиль для збереження миру на Мелітопольській землі в цей непростий час.

Голова районної організації ветеранів війни, праці та дітей війни Тамара Селезньова сказала, що наразі для багатьох  Велика Перемога набуває нового значення — особливо гостро відчувається потреба в мирі та приходить розуміння величі  Перемоги у Великій Вітчизняній війні.район4

Голова районної ради ветеранів Леонід Коваленко під час свого виступу процитував  вірш військового поета Миколи Рибалки.

Учасники урочистого заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих воїнів.

Мордвинівський сільський голова Олександр Хищенко привітав присутніх зі святом та побажав міцного здоров’я ветеранам.

Доля Мелітопольського району нерозривно пов’язана з історією міста Мелітополя, тому в знаменну дату мешканці району приймали привітання й від керуючої справами міськвиконкому Олени Дубініної.район5

По завершенні мітингу присутні поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам на місці прориву німецької лінії оборони Вотан та в с. Мордвинівка.

Після урочистостей ветеранів Великої Вітчизняної війни пригощали на святковому вогнику, також покуштувати солдатської каші могли всі охочі.