image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Чверть століття з народною піснею на сторожі правопорядку 

17:54 12.11.2014

Пернач110 листопада виповниться рівно 25 років як на сцену вперше вийшов народний ансамбль запорізької міліції «Пернач». Тоді цей творчий колектив створювався як художня самодіяльність до професійного свята Дня міліції. Ніхто і подумати не міг, що концерти «Пернача» будуть збирати повні зали, а шанувальниками їхнього співу стануть не лише запоріжці, а й мешканці усіх куточків України та навіть іноземці.

Перший виступ колективу відбувся 10 листопада 1989 року у палаці культури «Титан». Тоді разом з керівником Григорієм Вербицьким на сцену з баянами і гармоніями вийшли молоді офіцери і сержанти батальйону ДПС.

Створивши гурт та отримавши під час дебюту схвальні відгуки і шквал оплесків, співаки в погонах вирішили не зупинятися на цьому і продовжити свою діяльність.

У 1990 році учасники творчого колективу вийшли на велику сцену і взяли участь в пісенно-поетичному фестивалі МВС України, де отримали диплом лауреата за виконання пісні «Весілля».Пернач2

12 років поспіль на батьківщині Лесі Українки у місті Новоград-Волинський ансамбль брав участь в міжнародних літературно-мистецьких святах «Лесині джерела». Такі поїздки були чудовою школою для артистів-аматорів. Тут вони зблизилися з десятками народних колективів, збагатилися знаннями про народну культуру різних куточків України, розширили уявлення про етнографічні особливості народного побуту, звичаїв і обрядів.

Тому сьогодні колективу властива і особлива манера виконання пісень. На концертах «Пернача» аудиторія переконується, що народна пісня не має меж і є джерелом народної душі. Не випадково, тільки ансамбль «Пернач» з багатьох сотень фольклорних народних колективів отримав престижне запрошення на зустріч з Папою Римським Бенедиктом XVI в місто Краків (2006 р.), в проект «Фольк-music» на Першому національному телеканалі в 2008 і 2010 роках, а також пропозицію виступити на Майдані Незалежності в столиці в 2012 році, де відбувалась трансляція в прямому ефірі на всю країну.

розповідає: «Вінцем творчої діяльності «Пернача», безумовно, можна вважати перемогу на всесвітньому фольклорному фестивалі «Мрангово — 13» в Республіці Польща, де ми завоювали дві премії та пам’ятний подарунок Сенату Польщі. Для нас особливою винагородою цього грандіозного і масштабного світового фестивалю Польської культури («Пернач» володіє значним репертуаром і польських пісень) став несподіваний дозвіл журі привітати аудиторію (більше 8 тисяч) українською мовою і виконати українську пісню. Наша мелодійна мова і пісня викликали шквал непередаваних емоцій, справжню бурю оплесків, схвальних вигуків».

Пернач3Цікаво, що учасники ансамблю настільки артистичні та уходять в роль, що журі фестивалю охопили сумніви, чи не справжні актори вийшли на сцену. «У бесідах з організаторами фестивалю довелося навіть переконувати, що ми не професійні артисти театру, а прості міліціонери. Як доказ, п’ять підполковників міліції пред’явили свої службові посвідчення», — з посмішкою згадує Олександр Олександрович.

Також активні та непосидючі учасники «Пернача» не змогли оминути своєю увагою ситуацію, яка склалася на Сході України. Задля підтримки бойового духу запорізькі народні співаки разом зі своїми колегами з шоу-групи «02» виступили перед захисниками нашої Вітчизни у Краматорську.

Незважаючи на велику кількість винагород та перші місця на різних фестивалях, найбільшою гордістю колективу, яка надає наснаги та бажання працювати, залишаються переповнені зали, тисячі людей, які приходять на концерти ансамблю в Запоріжжі та у багатьох інших містах і селах України, справжня глядацька любов до колективу та постійна організаційна і матеріальна підтримка керівників обласного управління міліції.

Тож побажаємо творчих успіхів ансамблю та надалі радувати своїх шанувальників народною українською піснею, нести в маси українську культуру, традиції, мову, виконуючи надважливу місію — відродження національної самосвідомості, патріотизму, любові до Батьківщини та рідної мови.

Ирина Нестеренко ОСО ГУМВД Украины в Запорожской области