image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Не треба відмовлятись від щеплення тварин

9:40 21.11.2014

В Мелітопольському районі люди все частіше відмовляються робити щеплення своїм домашнім улюбленцям. Оскільки ситуація зі сказом диких тварин в районі не дуже спокійна, така тенденція може призвести до неконтрольованого  поширення хвороби. Про це розповів начальник державної установи «Мелітопольська районна лікарня ветеринарної медицини» Олександр Чернятин.

— Найпроблемніші — це Терпіннівська та Костянтинівська сільські ради. Люди відмовляються проводити щеплення домашнім тваринам, аргументуючи, що їх собаки ніде не гуляють. В більшості випадків навіть не вступають в розмову — сваряться та закривають двері, — розповідає Олександр Чернятин.

За останній час в Мелітопольському районі зафіксовано три випадки зараження тварин на сказ. В Мирному з хворобою була виявлена бродяча собака. Однак селище було заздалегідь щеплено, тому здоров’я тварини в безпеці. У листопаді цього року в Астраханці на сказ захворіла кішка, вона не була щеплена і зараз знаходиться на лікуванні. Для недопущення поширення цієї небезпечної хвороби зараз повним ходом іде вакцинація домашніх тварин. Активну допомогу в цьому надають органи місцевого самоврядування.

— Сільські ради організовують заходи, на яких масово робляться щеплення. Також з господарями, які відмовляються це робити. постійно ведуться роз’яснювальні бесіди, — наголосив Олександр Чернятин.

Несвідомість людей, які відмовляються вводити вакцину своїм тваринам, може вдарити по здоров’ю та гаманцю громадян. Лікування сказу — справа складна та потребує немало коштів на ліки. Щеплення домашніх тварин здійснюється один раз на рік, тому спеціалісти Мелітопольської лікарні ветеринарної медицини закликають громадян потурбуватись про здоров`я своїх тварин і про своє теж. До того ж вакцинація проводиться медиками майже безкоштовно — за одну тварину потрібно заплатите не більше трьох гривень.