image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

До відома учасників АТО

11:19 04.12.2014

До відома учасників АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції.

Учасники АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції незалежно від встановлення їм інвалідності, мають право на безплатне та позачергове забезпечення технічними та іншими засобами реабілітаціїЇ .

До технічних та інших засобів реабілітації належать: — протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби (ортези, протези), ортопедичне взуття);- засоби для пересування (крісла колісні); — спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки проти пролежневі та інші); — допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники);- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходуни, поручні);- меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори).

Перелік необхідних документів для отримання технічних та інших засобів реабілітації

  • паспорт (копія та оригінал)
  • ідентифікаційний код (колія та оригінал)
  • рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом
  • витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військовослужбовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військовослужбовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність);

 Куди звертатися?

Даний перелік документів особою або його законним представником подається до органу соціального захисту населення міських та районних державних адміністрацій за зареєстрованим місцем проживання або за місцем фактичного проживання учасника АТО.

Працівники органів соціального захисту населення:

  • нададуть ґрунтовну консультацію щодо забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації
  • ознайомлять з каталогами технічних та інших засобів реабілітації
  • ознайомлять з відповідним переліком протезно-ортопедичних підприємств, які виконують індивідуальні заявки на безкоштовне виготовлення технічних та інших засобів реабілітації
  • видадуть направлення на забезпечення необхідними технічними та іншими засобами реабілітації.

Особа обирає протезно-ортопедичне підприємство, на якому буде проведено протезування (ортезування) або ж забезпечено необхідним технічним засобом реабілітації.

На обраному заявником підприємстві, буде проведено огляд учасника АТО  та подальший супровід із надання протезно-ортопедичної допомоги.

Учасники АТО, які постраждали внаслідок антитерористичної операції та проживають на території Мелітопольського району можуть звертатись до управління соціального захисту населення Мелітопольської адміністрації за адресою: М. Мелітополь, вул.. К.Маркса, 10 або за тел. 42-65-61.

Завідувач сектору обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці  А.О.Васюк.