image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ НАЙПИЛЬНІША УВАГА!

13:47 04.12.2014

ПДВ був і залишається податком якому і платники, і податківці приділяють підвищену увагу. Не виключення і  Мелітопольщина, яка посідає значне місце серед платників податку на додану вартість щодо традиційно-промислових підприємств,  аграрного сектору та торгівлі  в нашому регіоні.

 Надходження від нього займають значне місце в дохідній частині  державного бюджету від платників міста та району.  Причому питома вага податку на додану вартість  неухильно зростає. Цей податок міцно займає перше місце серед усіх податкових доходів держави.

За 11 місяців поточного року до бюджету надійшло 49.2 млн. грн. Щомісячна динаміка надходжень є позитивною.   Гострим залишається питання скорочення заборгованості держави перед платниками,  які декларують відшкодування цього податку із бюджету. За рахунок економії коштів держбюджету внаслідок зменшення задекларованих до відшкодування сум ПДВ в порівнянні з аналогічним періодом 2013р. на 3.6 млн.грн. Відшкодовано в поточному 2014 році платникам нашого регіону 62 млн. 599 тис. грн., з них за процедурою автоматичного відшкодування 3681 млн. грн. Таким чином,  загальна сума невідшкодованого ПДВ знизилась від 19млн. грн. у 2013 році до 18 млн.грн.  станом на 1 грудня 2014 року.

Податківці разом із платниками вивчають ті зміни у адмініструванні ПДВ які обіцяє нам 2015 рік, аналізують всі плюси та мінуси, вносять пропозиції.

Татьяна Киселева