image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Нема вентиляції — нема й газу

15:35 04.12.2014

Газопровід в селищі Мирне перебуває під загрозою існування.

Минулого тижня одразу декілька багатоповерхівок в селищі Мирне могли залишитися без газу через несправність димо-вентиляційних каналів. Неполадки були виявлені співробітниками товариства «Мелітопольгаз» під час планової перевірки житлових осель населеного пункту.

— На одному із стояків цих будівель наша служба виявила, що димо-вентиляційний канал повністю завалено сміттям та закладено цеглою. За всіма правилами безпеки, ми повинні відключити газове обладнання. Зараз ми перевіряємо наявність тяги в каналах по квартирах, і за її відсутності відключаємо газ. Взагалі ми не маємо права давати газ при відсутності нормального функціонування вентиляції, однак пішли назустріч людям і відключаємо лише окремі квартири, — проінформував головний інженер ВАТ «Мелітопольгаз» Олег Квач.

Спеціалісти товариства «Мелітопольгаз» зазначають, що планова перевірка в Мирному повинна була проходити ще в серпні, однак селищна рада досі не уклала угоди про план технічного обслуговування. Також балансоутримувач будинків мусив надати акти про утримання димо-вентиляційних каналів, чого також до сих пір не було зроблено. Згідно з житловим кодексом, селищні ради несуть відповідальність за технічний стан всього житлового фонду, який знаходиться на їх території.

— Ми давали можливість та до останнього тягнули час, однак ніяких кроків назустріч з боку селищного голови зроблено не було, тому ми вимушені були перейти до активних дій, — додав Олег Квач.

Мешканці квартир обурені таким станом справ. На їх думку, перевірки потрібно виконувати своєчасно і не залишати людей без блакитного палива, коли надворі вже холодно.

— Тут у кожного індивідуальне газове опалення. Що значить залишити весь будинок взимку без газу? Може замерзнути вся система, відсиріють підлога та стіни. В нашому будинку мешкає багато людей похилого віку та дітей, і залишати їх без тепла взимку неправильно, — наголосила Людмила Валентинова, одна із мешканців будинку з порушеннями.

З початку виникнення проблеми, всього від постачання природного газу було відключено сім квартир. Після усунення несправностей всі вони знов були підключені до газопостачання. Ремонт вентиляції зараз іде за рахунок власних коштів мешканців будинків. Як відзначають спеціалісти служби, система газопостачання в Мирному в цілому знаходиться в критичному стані. Якщо найближчим часом не буде розпочато необхідні ремонті роботи, вже наступної зими відключень будників від газопостачання стане ще більше.