image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Ведення аграрного бізнесу в Україні

Експерт ЄС: Інвестиції у проведення консолідації земель в Україні можуть швидко окупитися

Вкладати кошти у проекти консолідації сільськогосподарських земель України закликав представників українського бізнесу постійний радник проекту ЄС Твіннінг Стефан Вербунт у виступі на VI Міжнародній конференції «Ведення аграрного бізнесу в Україні»,  яка відбулася 4 грудня в Києві.

На думку експерта ЄС, український уряд має розробити довготривалу стратегію розвитку сільських територій та подбати про соціальні аспекти захисту сільського населення. У  цьому контексті експерт наголосив на важливості проведення консолідації земель, що сприятиме підвищенню продуктивності сільськогосподарського виробництва в Україні.

На прикладі невеликої общини «Бемстер» в Нідерландах, утвореної на осушених і оброблених низинних ділянках узбережжя, Стефан Вербунт проілюстрував можливість швидкого повернення інвестицій, вкладених у землю. Завдяки якості отриманих земель у Бемстері інвестиції окупилися за рік. Європейський експерт запросив відвідати цю територію та перейняти успішний досвід.

«Учіться в нас, не повторюйте наші помилки», – підсумував свій виступ Стефан Вербунт.

Довідково:

Консолідація земель сільськогосподарського призначення – це комплекс організаційних, правових, землевпорядних та інших заходів, що полягає в економічно обґрунтованому об’єднанні землевласниками та землекористувачами земельних ділянок і земель сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення у єдині земельні масиви, з метою забезпечення їх сталого землекористування.

Консолідація земель дозволяє подолати проблему роздрібненості сільськогосподарських землеволодінь, збільшити площу сільгоспугідь, які залучені в сільськогосподарське використання, забезпечити ефективне управління природними ресурсами й охорону навколишнього середовища, підвищити конкурентоспроможність сільського господарства й стимулювати розвиток сільських районів.

Прес-служба Держземагентства України e-mail: mmdkzr@ukr.net

249-96-89? 244-82-53