image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Лікарню опалюють пелетами

14:25 12.12.2014

Використання альтернативного джерела енергії дозволяє Мелітопольській центральній районній лікарні заощаджувати чималі кошти під час опалювального сезону.

пеллетыЗа рік після встановлення нової котельні медики встигли оцінити переваги використання альтернативної енергії. До цього ж, з нового року очікується зростання тарифів міської тепломережі. Ціни ж на новий вид палива будуть фіксованими до кінця поточного опалювального сезону.

— На кожній гігакалорії Мелітопольська ЦРЛ заощаджує близько 170 гривень. В середньому за час опалювального сезону наша установа споживає близько 600 гігакалорій енергії і при цьому заощаджуємо більш ніж 100 тисяч гривень із районного бюджету. Ці кошти можна спрямувати на вирішення інших соціально важливих питань, — розповів головний лікар Мелітопольської ЦРЛ Сергій Селевич.

Для опалення використовуються гранули на основі  лузги соняшнику, виробництвом яких займаються вітчизняні підприємства. Пелети небагато чим поступаються теплотворною здатністю кам’яному вугіллю та дозволяють забезпечувати комфортну температуру у будівлях навіть під час сильних холодів.

Сергій Селевич зазначає, що нова система опалення дозволяє адаптуватися під будь-яку зиму та утримувати  витрати палива на необхідному рівні. В той же час Тепломережа через велику кількість опалювальних об’єктів не має змоги регулювати тепловий режим відповідно до погодних умов.

Нова котельна була врізана вже в існуючу систему опалення. Її роботою керує комп’ютер зі спеціальним програмним забезпеченням, за рахунок цього вона повністю працює в автоматичному режимі.

—  Котельна обладнана системою GSM-інформування, яка у випадку виникнення будь-якої аварії відправляє нам сигнал з мобільного зв’язку. Завдяки цьому ми можемо оперативно відреагувати у випадку виникнення несправності в системі опалення, — зазначив директор ТОВ «Візард Груп» Олександр Щербаков.

Паливні гранули або пелети все більше набирають популярності в Україні та використовуються в різних сферах життєдіяльності. Впровадження альтернативних джерел енергії вже в найближчому майбутньому може допомогти значно заощадити на опаленні взимку та зробити крок назустріч енергетичній незалежності країни. Це підтверджує і досвід Мелітопольської центральної районної лікарні.