image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Частный предприниматель поставляет товар на свою торговую точку в Крыму

16:32 17.12.2014
Як здійснюється поставка українських товарів на територію ВЕЗ «Крим» суб’єктом господарювання, що зареєстрований на іншій території України, якщо такий суб’єкт господарювання є власником об’єктів торгівлі, що розміщені у ВЕЗ «Крим»?

Відповідно до норм 12 Закону України «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» під час тимчасової окупації поставка товарів, що мають митний статус українських товарів, з іншої території України на територію вільної економічної зони «Крим» прирівнюється до митного режиму експорту, в тому числі для цілей тарифного та нетарифного регулювання.

Юридичні особи та їх відокремлені підрозділи із місцезнаходженням на тимчасово окупованій території України для цілей здійснення митних формальностей визнаються нерезидентами (частина 5 статті 12 Закону №1636).

Для цілей застосування податкового та митного законодавства договори, укладені між суб’єктами господарювання із місцезнаходженням (місце проживання) на території ВЕЗ «Крим» та іншими суб’єктами господарювання, є документами, що використовуються замість зовнішньоекономічних договорів (контрактів) (частина 5 статті 6 Закону №1636).

При цьому при переміщенні українських товарів з іншої території України на територію ВЕЗ «Крим» для поміщення їх у митний режим вільної митної зони застосовується митна декларація на бланку єдиного адміністративного документа, яка заповнюється відповідно до Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651.