image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вшанували пам’ять героїв

15:56 18.12.2014

12 грудня в Мелітопольському районі відбувся урочистий захід до дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильський АЕС. Окрім ліквідаторів в урочистостях взяли участь керівники району. Також було запрошено школярів.

IMG_2779— Сьогодні ми зібралися, щоб насамперед сказати слова вдячності всім тим, хто брав участь в операції по ліквідації наслідків аварії. Я хочу всім вам побажати мира, добра, міцного здоров’я і хай ніколи більше на нашій землі не буде нічого подібного Чорнобильській трагедії, — звернувся до присутніх голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик.

На сьогодні в Мелітопольському районі мешкає 82 ліквідатора наслідків аварії. Двадцять вісім років тому, ще в юному віці, ці мужні люди не побоялися та виступили на зустріч Чорнобильській катастрофі.

— В цей день завжди хочеться згадали про вас, про мужніх людей, які зробили цей подвиг. Хочеться побажати вам всього найкращого, але перш за все міцного здоров’я. Зі свого боку ми робили, робимо і будемо робити все необхідне, щоб ви відчували себе комфортно, — наголосив у своєму вітальному слові голова Мелітопольської районної ради Євген Любцов.

Районні керівники нагородили наших земляків-героїв почесними грамотами від райдержадміністрації та районної ради та пам’ятними знаками. Самі ліквідатори вважають цю дату днем вшанування пам’яті своїх загиблих товаришів. Тоді в усуненні наслідків аварії взяли участь майже шістсот п’ятдесят  тисяч мешканців колишнього СРСР різних професій.

— Кажуть що ця аварія була найбільшою техногенною катастрофою в світі. Я не можу точно сказати так це чи ні, але я знаю напевно — це найстрашніше, що я бачив у своєму житті. Тут сидять свідки тих подій, яких вже залишилось не так багато. Ці люди бачили жахіття всюди і на кожному кроці, — поділився спогадами про аварію голова організації інвалідів-чорнобильців Мелітопольського району, ліквідатор наслідків аварії Аркадій Ткаченко.

Під час проведення заходу гостям продемонстрували документальний відеофільм з історичними кадрами ліквідації катастрофи. Також художні колективи Мелітопольського району підготували для глядачів вокальні та танцювальні номери. На завершення присутні вшанували пам’ять загиблих під час аварії та ліквідації її наслідків людей хвилиною мовчання. Після цього делегація від районної влади та ліквідаторів вирушила до пам’ятника жертвам Чорнобиля, щоб покласти до нього квіти.