image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В новий рік без боргів

15:58 18.12.2014

Працівники бюджетної сфери останній місяць задавалися питанням, чи отримають заробітну плату до нового року. Відповідь на нього вони отримали після засідання позачергової сесії Мелітопольської районної ради. Депутати затвердили зміни до районного бюджету на 2014 рік. Розплатитися з боргами допомогли додаткові 1 мільйон 748 тисяч гривень з державного бюджету України, які нещодавно отримав Мелітопольський район.

IMG_2732Також районній владі вдалось мобілізувати гроші з власних резервів.

— Ми провели ретельний аналіз кожної бюджетної установи, бюджетних розпорядників, сільських та селищної рад та знайшли додаткові гроші. З урахуванням зменшення витрат по незахищеним статтям та економії на енергоносіях вдалося акумулювати 697, 9 тис. гривень. Тепер загальна сума, яку ми направимо на виплати заробітних плат становить 2 мільйони 445,9 тисяч гривень, — проінформувала депутатів начальник управління фінансів Мелітопольської райдержадміністрації Наталя Супрун.

Більша частина асигнувань піде на погашення боргів по заробітній платі працівникам медичних установ Мелітопольського району.

— Рішення позачергової сесії дуже важливе та дозволить нарахувати зарплатню персоналу Мелітопольської центральної районної лікарні та центру ПМСД, а це близько 800 людей. Тепер всі вони будуть забезпечені коштами в новорічні та різдвяні свята, — зазначив головний лікар Мелітопольської ЦРЛ Сергій Селевич.

Також частина коштів буде направлена до ряду сільських рад, у яких залишалась заборгованість перед працівниками бюджетної сфери.

Окрім цього, фахівці управління фінансів переглянули використання енергоносіїв установами району та на підставі аналізу показників зробили їх перерозподіл.

— Із установ, в яких була економія, ми передали енергоносії тим організаціям, яким не вистачало асигнувань. Зважаючи на погодні умови, які стали трохи сприятливішими, все ж щоб закрити енергоносії на 100% нам  не вистачає близько 300 тисяч гривень, — додала Наталя  Супрун.

Додаткові гроші з державного бюджету допомогли лише тимчасово вирішити проблеми дефіциту коштів. Голова Мелітопольської районної ради Євген Любцов наголосив, що в наступному році владі потрібно зосередити всі сили на збільшення прибуткової частини районного бюджету.

Під час проведення сесії депутат районної ради Валерій Анєнко звернувся до Євгена Любцова у зв’язку з низькою явкою депутатів при розгляді такого важливого для людей питання. В залі були присутні 17 депутатів, що є мінімальною кількістю задля забезпечення кворуму.  Голова районної ради цю ситуацію пояснив таким чином.

— Я особисто поспілкуюся з кожним депутатом та дізнаюся про причини відсутності. Однак, треба враховувати, що ця сесії позачергова і тому з’явилися не всі депутати. Зазвичай, ми попереджаємо про сесію за місяць. Цього ж разу, у зв’язку з надходженням коштів довелося скликати її у стислі строки, — відповів Євген Любцов.

Після розгляду бюджетних питань та вивчення пропозицій і зауважень, що надійшли від присутніх депутатів, позачергову сесію Мелітопольської районної ради було закрито.