image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Сільські музеї Мелітопольщини будуть об’єднані

17:48 24.12.2014

В рамках проекту розвитку краєзнавчого туризму цього четверга співробітники музейних установ міста і району відвідали з екскурсією одну з перлин Мелітопольщини — храм Архістратига Михаїла, що в Тихонівці. Після ознайомлення з архітектурою цієї культової споруди учасників заходу запросили до участі в роботі круглого столу. Музейники та краєзнавці нашого краю мали нагоду обговорити нагальні проблеми, а також поспілкуватися та обмінятись професійним досвідом.

CAM00136 CAM00129Одним із ініціаторів проведення заходу став Новопилипівський сільський голова Віктор Федорченко.

— Музеї — це саме те, що ми з вами повинні зберегти. Ми виступили з пропозицію провести цей круглий стіл у нас, щоб люди мали нагоду поспілкуватися один з одним. У всіх них одні й ті ж проблеми, а спільними зусиллями  вони вирішуються краще, — зазначив Віктор Федорченко.

Основною темою круглого столу було обговорення можливості створення єдиного органу, який об’єднає всі музеї міста та району.  Це дозволить ефективніше координувати їх роботу та залучати більшу кількість туристів.

До круглого столу були також запрошені бібліотекарі Мелітопольського району, які беруть безпосередню участь у збереженні історичної спадщини.

— Десь п’ять років тому у нас з’явилась ініціатива в силах, де немає свого музею, створювати історичні куточки при бібліотеках. Після цього наші працівники бібліотек почали активно збирати експонати. Таким чином, при бібліотеках стали з’являтися невеличкі музеї, де проводяться екскурсії та історичні уроки про рідний край для молоді, — повідомила директор центральної районної бібліотеки Ольга Даниліна.

Учасники круглого столу впевнені, що існування сільських музеїв дозволяє більш ретельно збирати інформацію про історію нашого краю, і кожен з них має свій унікальний дух.

— Це територія, де є душа, яку створюють особисто мешканці населеного пункту. Наприклад, експонат, який до музею передала якась родина, нехай він буде навіть якоюсь саморобкою, він зроблений з душею та має свою неповторність. Це і є головною родзинкою всіх сільських музеїв, — поділилась думками директор Мелітопольського краєзнавчого  музею Лейла Ібрагімова.

Не обійшлося без обговорення сучасних технологій, зокрема, Інтернету. Хоча мережа і робить доступ до історичної інформації більш простим, музеї залишаються тим місцем, де діти можуть побачити експонати на власні очі і особисто доторкнутися до історії рідної землі.

— В комп’ютері ми маємо доступ тільки до віртуальної інформації. А коли школярі приходять до нас, то бачать експонати зі  своєю справжньою  історією. Наприклад, праска, яка була в побуті наших прадідів, та інші цікаві речі, — зазначила Ольга Даниліна.

Окрім цього, музейні установи Мелітопольщини не відстають від сучасних тенденцій та використовують Інтернет для знаходження більш детальної історичної інформації про свої експонати.

Результатом круглого столу стало створення єдиної організації, яка об’єднає музеї та бібліотеки. Формат та деталі нового об’єднання будуть обговорені під час наступного засідання, яке відбудеться  найближчим часом.