image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Банк не віддає кошти на лікування дітей

11:56 30.12.2014

Майже 90 тисяч гривень благодійного фонду «Сяйво Надії» заморожені у публічному акціонерному товаристві «ВіЕйБі Банк», який збанкрутував. Внаслідок цього тяжкохворі діти не можуть використати гроші, які на їх лікування пожертвували небайдужі громадяни.IMG_2739

Засновник організації «Сяйво Надії» Андрій Істомін зазначив, що проблеми з проходженням розрахунків через «ВіЕйБі Банк» почалися ще з березня поточного року. Тоді затримка виплат складала від трьох до чотирьох днів. Благодійники відразу ж забили на сполох та почали вимагати пояснень від установи.

— Нам пояснювали, що це не залежить від відділення банку в Мелітополі, тоді ми почали писати до головного управління «ВіЕйБі Банку», але відповіді так і не дочекалися, — наголосив Андрій Істомін.

В «ВіЕйБі Банку» відповідали, що вони не впливають на ситуацію та перекладали відповідальність на головну фінансову установу країни. Після намагань вирішити проблему із фінансовими установами, команда «Сяйва Надії» вирішила звернутися із відкритим листом до Президента України. На жаль, бажаного результату ці дії не дали.

— Адміністрація Президента України нам відповіла, що нашу справу розглядає Національний банк України. Після цього із Нацбанку нам надали відповідь, що головна фінансова установа не може втручатися в дії «ВіЕйБі Банку», — розповів засновник благодійного фонду.

Керівники організації зазначають, що на ці кошти сподівалися отримати лікування тяжко хворі діти, також на замороженому рахунку залишились гроші, перераховані на допомогу українським військовим, які знаходяться в зоні АТО.

Директор БФ «Сяйво Надії» Євген Ігнатов зазначає: намагаючись повернути гроші, що «застрягли» в банку, благодійники в першу чергу захищають права людей, які перераховували кошти, та тих людей, які їх потребують.

Незважаючи на безрезультатні спроби домогтися справедливості, керівництво благодійного фонду не зневірюється та відстоюватиме свої права у суді. І якщо місцева Феміда не буде на їх боці, то вони готові довести справу до міжнародних правозахисних організацій.

В той же час благодійна організація продовжує вести свою діяльність і активно допомагає тяжкохворим дітям та військовослужбовцям. Всі, хто прагне долучитися до благодійності, можуть перераховувати кошти на новий рахунок фонду: Р / р 26008000118173 МФО 300023 ПАТ «Укрсоцбанк» ЄДРПОУ 36311604. Звіти про діяльність «Сяйва Надії» можна знайти на сайті організації: http://www.nadeshda.com.ua.