image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Держземагентство повідомляє

Землевпорядники забезпечили сплату близько 100 млн гривень у порядку відшкодування втрат сільсько- і лісогосподарського виробництва

За підсумками 2014 року фахівці землевпорядної служби забезпечили надходження до бюджетів різних рівнів понад 98,7 млн гривень у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Кошти, що надійшли у порядку відшкодування, були спрямовані на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки наділів.

За даним Держземагентства з початку 2014 року, із сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва в Україні було вилучено 1,5 тис. га земель. З них 1440,97 га (98,2%) становили сільськогосподарські угіддя та 25,83 га (1,8%) – лісові угіддя. (Втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва включають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, а також втрати, завдані обмеженням у землекористуванні та погіршенням якості земель. Цей платіж є формою компенсації державі та суспільству за зменшення кількості сільськогосподарських та лісогосподарських угідь як основного засобу виробництва та за обмеження їх ефективного використання.)

З відшкодованих коштів протягом 2014 року було використано 56,2 млн грн.. З них на інвентаризацію земель – 24,1 млн грн (42,9%), на проведення нормативної грошової оцінки земель – 15,9 млн грн (28,2%), на проведення заходів з охорони земель – 9,6 млн грн (17,1%), на розроблення  проектів землеустрою щодо охорони земель – 1,7 млн грн (3%), на поліпшення сільськогосподарських та лісогосподарських угідь – 1,1 млн грн (2%), на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб – 336,3 тис грн (0,6%), на інші заходи – 3,5 млн грн, що становить 6,2% від загальної суми надходжень.

Натепер, на спеціальних рахунках відповідних місцевих рад знаходиться 576,4 млн грн, з них на депозитних рахунках в установах банку 80,5 млн грн (14%), що надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.

 Прес-служба Держземагентства України

249-96-89

244-82-53