image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Вознесенська амбулаторія: міняти власника чи ні?

17:44 21.01.2015

Мелітопольська районна рада дала згоду взяти на свій баланс медичний заклад с. Вознесенка. Це сталося на позачерговій сесії, яка відбулася 15 січня. Але сільська громада проти. Чому так сталося, намагався розібратися кореспондент «НД».

IMG_3306Без палкої дискусії ухвалення рішення «Про прийняття в позичку нерухомого та рухомого майна Вознесенської амбулаторії сімейної медицини до спільної власності територіальних громад району» не обійшлось. Депутат райради з Вознесенки Олександр Щербіна привіз до райради звернення громади села та депутатів сільради, де вони відмовляються передавати амбулаторію у підпорядкування до центру первинної медико-санітарної допомоги.

Районні керівники спробували пояснити, що у такому випадку лікарі залишаться без зарплатні. Бо, згідно з новим законодавством, державна медична субвенція надається виключно до районного бюджету. Тому отримати її можуть лише ті медичні за-клади, які входять до районного центру первинної медико-санітарної допомоги.

— Якщо в бюджеті України буде пункт про передачу субвенцію на Вознесенську амбулаторії сімейної медицини, то вона прийде напряму до вашого бюджету. А поки що район не може перерахувати ці кошти безпосередньо на амбулаторію, — пояснив голова Мелітопольської районної ради Євген Любцов. Також він зазначив, що у разі непередання лікарні на баланс центру, лікарі залишаться без зарплатні, також без оплати залишаться енергоносії.

Голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик також пояснив, що такі дії не завдадуть шкоди медичному закладу.

— В роботі медичного закладу нічого не зміниться. В Вознесенці як була амбулаторія сімейної медицини, так вона і залишиться, як вона обслуговувала населення, так і буде обслуговувати. У цьому рішенні не йдеться ні про скорочення працівників, ні про оптимізацію лікарні, — наголосив районний очільник.

Аргументи районного керівництва не вплинули на думку присутніх депутатів Вознесенської сільради та деяких районних обранців. Але більшістю голосів рішення все ж затвердили. Тепер подальша доля амбулаторії залежить лише від депутатів сільської ради.