image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Нові алгоритми місцевих бюджетів

18:00 21.01.2015

Мелітопольська районна рада прийняла районний бюджет на поточний рік


З урахуванням субвенцій

На позачерговій сесії районної ради 15 січня начальник фінансового управління райдержадміністрації Наталя Супрун зазначила, що видатки та надходження до скарбниці району затверджені у відповідності із змінами податкового та бюджетного кодексів України.

— З 2015 року до районного бюджету буде зараховано 60% податку на доходи фізичних осіб замість 50%. Інші надходження залишаються на рівні 2014 року, загальна сума власних надходжень складає 19 мільйонів 645 тисяч гривень, — розповіла Наталя Супрун.IMG_3288

Бюджет району формувався з урахуванням надходження державної та інших субвенцій. Видатки по спеціальному фонду районного бюджету у 2015 році у порівнянні з минулим зменшаться на 3 мільйони 665 тисяч гривень. За словами фінансистів, це зумовлено тим, що в поточному році додаткові видатки передані до сільських бюджетів.

— Зменшення видатків по спеціальному фонду зумовлено тим, що в 2015 році місцеві бюджети не будуть отримувати субвенцію з державного бюджету на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання доріг комунальної власності. Тепер такі видатки сільські ради повинні здійснювати за рахунок власних коштів, — констатувала Наталя Супрун.

Після затвердження бюджету голова Мелітопольської районної ради Євген Любцов наголосив, що, незважаючи на дефіцит коштів як в державі, так і на місцях, скорочень та оптимізації закладів соціальної сфери району вдалося уникнути. Він закликав представників місцевої влади в 2015 році докласти максимум зусиль для наповнення районної скарбнички. Зокрема, активізувати роботу з сільгопвиробниками з оплати за землю.

Ухиляються від сплати податків

IMG_3283Депутатів Мелітопольської райради тривожать низькі надходження земельного податку та податку на прибуток. Цю проблему на сесії озвучив депутат райради, директор агрофірми «Степове» Віктор Журавель. Він висловив занепокоєння тим, що, за статистичними даними, в Мелітопольському районі нараховується 80 тисяч гектарів ріллі, яка обробляється. Хоча, за словами народного обранця, всім відомо, що площа таких сільгоспугідь нараховує більше 100 тисяч гектарів.

На це голова Мелітопольської районної ради Євген Любцов зазначив, що, на жаль, не всі сільгоспвиробники оформили орендні відносини із орендодавцями.

— 80 тисяч гектарів — це земля, яка зазначена у статистичних звітах та обробляється сільгосптоваровиробниками за укладеними договорами оренди. Наскільки я пам’ятаю, при розпаюванні земель у нас в районі нараховувалось близько 16 тисяч пайщиків, а укладених договорів, за офіційною статистикою — шість тисяч. А решта — це земля, яку обробляють пайщики власними силами або прихована оренда, — зазначив він.

Голова райради підкреслив, що ті сільгосппідприємства, які обробляють землю без договорів оренди, а, відповідно, ухиляються від сплати податку, грубо порушують закон. За словами районних очільників, є такі агрофірми чи фермерські господарства, які мають до 1000 гектарів сільгоспугідь, але при цьому не оформлюють своїх працівників. Таким чином, до районного бюджету не надходять значні суми податку на прибуток. А це спричиняє дефіцит коштів на зарплату працівникам бюджетної сфери та утримання лікарень, шкіл, дитячих садків. На це деякі депутати райради, які також є керівниками сільгосппідприємств, зазначили, що наразі, навіть при великому бажанні, оформити договори оренди в Держземагентстві вкрай важко. У підсумку дискусії Євген Любцов зазначив, що існуючі проблеми з оформленням документації на паї відомі районному керівництву, і як тільки в обласному управлінні Держземагенства буде затверджено кандидатуру керівника, ці питання знову вирішуватимуться на обласному рівні.