image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Призовників залякують чутками

17:42 28.01.2015

Чергова хвиля мобілізації вже традиційно є приводом для розповсюдження дез-інформації. Так, останнім  часом українських чоловіків призовного віку лякають тим, що їм не вдасться виїхати за кордон. В Мелітопольсько-Веселівському об’єднаному районному військовому комісаріаті чутки про це спростували.

— Ніяких обмежень щодо в’їзду та виїзду за межі України військовозобов’язаних в нас немає. Єдине, в законі зазначена норма про те, що військовозобов’язаний повинен повідомляти до військкомату про своє переміщення під час мобілізації, але відповідальності за невиконання цієї норми немає. Для перетину кордону ніяких документів, виданих військкоматом, не треба, — пояснив старший офіцер відділу обліку та бронювання Мелітопольсько-Веселівського об’єднаного вйськкомату Володимир Даниленко. PR20131003141516
Серед чуток є і припущення, що всіх військових, які призвані у лави збройних сил, змушують записуватися у добровольці. А також, що вони зараховуватимуться до добровольчих батальйонів та не отримуватимуть соціальних пільг, які надаються військовослужбовцям.
Володимир Даниленко зазначив, що і така інформація не є правдивою. Він запевнив, що всі призовники через військкомат зараховуються до державних військових структур: Збройних Сил України, прикордонної служби та Національної гвардії. Відповідно, і призвані за повісткою, і ті, хто за власним бажанням прийшли до військкомату, отримують повне соціальне забезпечення, яке передбачене законом для військовослужбовців.
У військовому комісаріаті підкреслюють, що повістка не означає негайний вступ до лав української армії, а тим паче відправлення до зони проведення антитерористичної операції. По-перше, після прибуття до військкомату, там повинні визначити стан здоров’я призовника. Якщо за медичними показниками він не підлягає призову, то, залежно від захворювання, призовнику надається відстрочка або його зовсім знімають з обліку.
Але навіть якщо за результатами медобстеження чоловіки підлягають призову, існують інші підстави отримати відтермінування від проходження військової служби, які зазначені в статті 23 Закону України «Про мобілізацію».
Якщо стан здоров’я дозволяє нести військову службу, то перед розподіленням у частини, всі військовозобов’язані пройдуть навчання, яке триватиме місяць або півтора місяця. Слід зазначити, що з 20 січня 2015 року — початку чергової хвилі мобілізації, близько 50 мешканців Мелітопольщини за власним бажанням, не очікуючи повісток, вступили до лав Збройних Сил України.