image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Перспективи соціальної адаптації переселенців

17:43 28.01.2015

Міжнародна організація з міграції з січня поточного року запроваджує в Україні проект, який допоможе вимушеним переселенцям зі сходу України соціально адаптуватися. Він носить назву «Всебічна стабілізаційна підтримка внутрішньо переміщених осіб та постраждалого населення в Україні». Переважно проект реалізовуватиметься на територіях Дніпропетровської, Харківської та Запорізької областей.

Як розповіла менеджер із комунікацій та зв’язку із громадськістю представництва Міжнародної організації Варвара Жлуктечко, проект втілюватиметься за підтримки Європейського Союзу. 1400 переселенців пройдуть тренінги та курси, необхідні для започаткування власної справи. 700 з них отримають кошти на придбання необхідних інструментів. Також передбачені можливості підвищити свою кваліфікацію.

Зокрема, у Запорізькій області такі тренінги заплановано провести для п’яти груп по 25 осіб кожна, три з них — це ті, до яких входять люди, що вимушено переїхали до різних районів та міст області. Подібна допомога, за словами Варвари Жлуктечко, буде надана територіям, де найбільше співвідношення людей, що переїхали з зони АТО, до місцевого населення. А також тим громадянам, які самостійно намагаються відновити або відкрити власне підприємство. Перші тренінги заплановано провести вже в лютому 2015 року.

Підтримку міжнародної організації з міграції та Європейського союзу отримують громади, де проживають вимушені переселенці, та на територіях, куди повернуться мешканці сходу України. Частина переселенців підтримує запровадження такого проекту. Так, на думку журналіста Максима, який виїхав з Луганської області, такі заходи мають стати сполучною ланкою між людьми, що покинули зону конфлікту, та тими, хто залишився в ній. Він зазначає, що в Луганській області залишилось мало соціально активних людей, більшість з них виїхали, стан населення депресивний. Тому такий проект дозволить виявити активних людей, які зможуть впливати на думку населення, що залишилось в зоні конфлікту, та вселити віру в краще.

На сторінках свого видання ми й надалі інформуватимемо про втілення проекту саме в Запорізькій області, дані про іншу діяльність Міжнародної організації з міграції та її проекти громадські організації можуть знайти на сайті www.iom.org.ua або в соціальній мережі: ww.facebook.com/IOM/Ukraine.