image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мета юнака — підкорити Еверест

16:48 04.03.2015

26 лютого в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б. Хмельницького пройшли змагання зі спортивного туризму серед учнівської молоді Мелітополя та Мелітопольського району. Боротьбу за право бути першими вели 5 команд, які демонстрували свої навички з цього виду спорту.

_MG_0271— Природничо-географічний факультет університету продовжує проводити профорієнтаційну роботу. Саме для цього ми сьогодні і влаштували ці змагання зі спортивного туризму для молоді шкільного віку. Для нас вони перші за історію існування кафедри, — розповіла завідувач кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Ірина Арсененко.

Останніми роками спортивний туризм привертає увагу все більшої кількості людей. Основною метою змагань викладачі, перш за все, ставили популяризацію цього виду спорту серед молоді Мелітопольщини.

— Наш факультет постійно намагається посилювати інтерес молоді до туризму. Здоровий спосіб життя зараз, як ніколи важливий для підростаючого покоління. Малорухливий спосіб життя призводить до виникнення низки захворювань. А туризм — це саме той вид діяльності, який дозволяє молоді повноцінно розвиватися, — наголошує доцент кафедри туризму, соціально-економічної географії та краєзнавства Олег Байтеряков.

Найцікавішим етапом змагань стала командна естафета, під час якої спортсмени повинні були пройти колоду, встановити намет, піднятися по скеледрому та продемонструвати навички надання першої допомоги постраждалим товаришам.

Викладачі університету наголошують, що спортивний туризм в першу чергу допомагає молоді стати морально і фізично сильнішими, що завжди у нагоді у повсякденному житті. Незважаючи на доволі юний вік всіх учасників змагань, серед них вже є спортсмени з чималим туристичним досвідом. Наприклад, один із учасників змагань Кирило Павлюченко, який присвятив заняттям цим видом спорту вже сім років.

— Туризм відіграє дуже важливу роль у моєму житті. Для мене це своєрідна школа життя, де я познайомився з багатьма своїми друзями. Він вже кардинально вплинув на моє життя, планую займатися цим і надалі. Основна мета — підкорення Евересту, до чого я, сподіваюсь, і йду, — поділився думками хлопець.

За результатами змагань перше місце посіла команда Мелітопольського центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді під керівництвом Олексія Шевченка. Другу сходинку також вибороли туристи ще однієї команди центру. Замкнула трійку призерів команд на Костянтинівського будинку  туристсько-краєзнавчої  учнівської молоді «Таврія». Призери були нагороджені почесними грамотами за зайняті призові місця у змаганнях. А головне, вони отримали неоціненний досвід командної роботи під час можливих надзвичайних ситуацій у походах.