image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Лікарі запрошують на флюорографію

17:25 18.03.2015

В Мелітопольському районі проводиться щорічне обстеження селян на наявність туберкульозу за допомогою флюоромобіля.

Профілактичні засоби запобігання цій хворобі вкрай необхідні. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, майже мільйон громадян в світі інфіковано мікобактерією туберкульозу. Щорічно від цієї страшної інфекції вмирає близько трьох мільйонів людей. Завдяки роз`яснювальній роботі, за словами керівників медичних установ району, останнім часом мешканці району більш відповідально ставляться до таких обстежень.

Цього року такі заходи заплановано розпочати з першого квітня. Також лікарі радять бути пильними та не ігнорувати тривожні симптоми хвороби.

Кашель впродовж двох тижнів, задишка при невеликому фізичному навантажені, підвищене потовиділення — особливо в нічний час, незначне підвищення температури тіла. Все це, за словами заступника головного лікаря районного КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Яни Мандич, може свідчити про туберкульоз.

Якщо раніше цю інфекцію вважали хворобою бідних, то наразі вона вражає людей незалежно від їх соціального статусу. Найбільш схильні

«підхопити» туберкульоз діти віком від 0 до 3 років та з 13 до 17 років, найчастіше хвороба вражає чоловіків, у зоні ризику також люди із хронічними захворюваннями дихальних шляхів. Також одним із чинників хвороби є стрес, який послаблює захисні функції організму.

Підхопити недугу, на жаль, дуже легко, через шляхи її розповсюдження.

— Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом при розмові із хворим, під час чхання. Повітряно-пиловим, коли до організму людини потрапляють частки мокротиння хворого разом із пилом, через побутові прилади. А також через їжу: молоко хворої тварини, — зазначила Яна Мандич.

Багато громадян турбуються, що після виявлення туберкульозу їх відразу направлять на стаціонарне лікування. Яна Мандич зазначила, що в залежності від форми захворювання та при дотриманні деяких умов — перебування в стаціонарі можна уникнути.

— Якщо пацієнт буде пильно виконувати режим прийому препаратів вдома, при цьому дотримуватиметься режиму провітрювання приміщень, якщо вдома немає маленьких дітей, і хворий знаходитиметься у окремій кімнаті. Тобто, якщо будуть дотримані всі умови інфекційного контролю, то є можливість пацієнтам проводити лікування за місцем проживання, — зазначає лікар. Але у період бактеріовиділення (це від двох до шести місяців) та хворим з тяжкою формою захворювання доведеться лікуватися в стаціонарі.

Та все ж медики зазначають, що краще запобігти хворобі, ніж її лікувати, і запрошують селян пройти флюорографічне обстеження. Графік виїзду флюоромобілів до  населених пунктів району можна дізнатися у спеціалістів сільрад або у медзакладі.