image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Під пресом тарифів: аграрії підраховують збитки

Цього разу подорожчали тарифи на воду для поливу сільгоспземель, вони виросли майже на 40%. Про це аграріям повідомили під час наради з підготовки та проведення поливного сезону у поточному році.

Про головні причини такого стрімкого подорожчання розповіли керівники водопостачальних установ.

— В основному причина підвищення тарифів пов’язана з підвищенням вартості електроенергії на 30-40%, також пально-мастильні матеріали подорожчали та запчастини для ремонту насосних станцій, — розповів начальник Мелітопольського міжрайонного управління водного господарства Микола Слєпкань. До його слів приєднується і начальник управління Головного Каховського магістрального каналу Артур Мусієнко, який констатує, що водопостачальні установи вимушені підвищувати тарифи, або вода зовсім перестане надходити на поля.

— У цьому році необхідно терміново виконати самих невідкладних ремонтних робіт на 17 мільйонів гривень. З них близько шести мільйонів необхідно для головної насосної станції Каховської зрошувальної системи, — бідкається він.

Таку новину сільгоспвиробники зустріли без ентузіазму і в один голос зазначили, що це позначиться на ціні майбутнього врожаю.

— Приблизно порахував, можна прогнозувати, що полив сої буде обходитись на 100 тисяч дорожче, ніж в минулому році. А це, звісно, вплине на собівартість, — ділиться невтішними підрахунками директор ПП «Тера ВОМ» Сергій Зінченко.

Серед учасників наради знайшлись і ті, хто вже змирився із постійним подорожчанням. Але як би не міркували сільгоспвиробники, всі вони розуміють, що на Мелітопольщині без зрошення про високі врожаї можна забути. Та найбільше аграріїв непокоїть, що сплачувати за воду треба вже зараз, а ось прибуток вони отримають після продажу врожаю. Тож в залі пролунало прохання про відтермінування оплати за електроенергію, що входить в тариф за воду.

Начальник управління Головного Каховського магістрального каналу Артур Мусієнко зазначив, що механізму втілення такої пропозиції на практиці поки що не передбачено.

— Щодо відтермінування платежів за електроенергію, повірте, для Херсонської області це питання неможливо вирішити. По Запорізькій області я не знаю, у вас є низка крупних електростанцій, можливо, на місцевому рівні це вдасться владнати, — зауважив він.

Все ж голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мордик запевнив присутніх, що районна влада доведе прохання аграріїв до вищих державних органів влади.

— Ми будемо звертатися до облдержадміністрації, а в разі необхідності — в Міністерство аграрної політики щодо кредитування електроенергії для сільських пгосподарств, які використовують її для зрошення.

На нараді голова Мелітопольської районної ради Євген Любцов подякував аграріям за збереження меліоративних мереж та зазначив, що у рішенні будь-якого питання аграрії можуть звертатися до керівництва району.

Незважаючи на те, що полив значно подорожчав, кількість аграріїв, що підписали договори із водопостачальними установами, залишилась на рівні минулого року.