image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Гранти для виробництва ягід — сільським жінкам

15:51 15.04.2015

У першому кварталі 2015 року, завдяки співпраці громадських організацій «Рада жінок-фермерів» у Запорізькій області, «Запорізький інформаційно-консультаційний центр «Агро-Таврія» при Таврійському державному агротехнологічному університеті» та Менонітської Асоціації Економічного розвитку (MEDA, Канада), розпочалась реалізація програми щодо виділення міні-грантів на придбання жінками з сільських територій Запорізької області матеріально-технічних засобів ягідного виробництва на присадибних ділянках або паях, починаючи з невеликих площ (міні-техніки, елементів крапельного зрошування, саджанців суниці, малини тощо).

Громадська організація з міжнародного економічного розвитку вже не перший рік працює в Україні. Ії діяльність фокусується на роботі з невеликими товаровиробниками сільськогосподарської продукції у сфері плодоовочівництва та садівництва для розбудови та зміцнення сталого розвитку цих виробників.

Мета Програми — забезпечення підвищення доходів та ринкової конкуренції сільських жінок, зайнятих в дрібнотоварному сільськогосподарському виробництві у Запорізькій області.

Концепція Програми полягає в наступному: виділення міні-грантів на придбання сільськими жінками матеріально-технічних засобів виробництва (міні-техніка, елементи крапельного зрошування, саджанці суниці, малини та ін.), що є необхідним для розвитку комерційного ягідного виробництва на присадибних ділянках або паях, починаючи з невеликих площ.

Акцент робиться на жінок уразливих груп — одиноких, вдів або розлучених жінок, жінок похилого віку, багатодітних матерів, опікунів дітей або непрацездатних, дружин мобілізованих.

Взяти участь у реалізації Програми виявили бажання близько 120 жінок. Після попереднього анкетування було виявлено 70% жінок, що підходять під вимоги та критерії до учасниць Програми. За підтримки фахівців ГО «Рада жінок-фермерів» у Запорізькій області та ГО ІКЦ «Агро-Таврія» при Таврійському державному агротехнологічному університеті їм було запропоновано розробити бізнес-плани та захистити свої бізнес-ідеї.

Після захисту бізнес-планів комісією було прийнято рішення надати гранти 40 переможницям з Токмацького, Михайлівського, Оріхівського, Вільнянського, Мелітопольського та Кам’янсько-Дніпровського районів, які до кінця квітня цього року отримають саджанці ягідних культур та необхідне обладнання для розвитку комерційного ягідного виробництва.

Для ефективного використання грантоотримувачами ресурсів, фахівцями ГО «Рада жінок-фермерів» у Запорізькій області та ГО ІКЦ «Агро-Таврія» при Таврійському державному агротехнологічному університеті протягом шести місяців буде надаватися інформаційно-консультаційний супровід.