image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Материнство – це велике щастя і велика відповідальність

13:03 07.05.2015

20131025526a4be7c023d«У нашім раї на землі

Нічого кращого не має

Як тая мати молодая

З своїм дитяточком малим»

Не має на світі людини, яка б не потребувала материнської любові, тепла і розуміння. Тож приймаючи рішення стати матір’ю, жінка стає на шлях жертовності і праці, бере на себе місію дати життя новій людині, стати для неї опорою і захистом. Це складний труд.

Сучасний стан здоров’я молоді, який із року в рік погіршується, зумовлений низьким економічним рівнем сімей, фізичними та психоемоційними навантаженнями, наявністю стресових ситуацій та іншими факторами. До вагомих факторів, які впливають на стан репродуктивного здоров’я молоді, слід відносити й такі психосоціальні чинники, як вільне ставлення до шлюбу, недостатній рівень загальної та репродуктивної культури населення, високий рівень штучного переривання вагітності, що у ранньому репродуктивному віці ставить під загрозу репродуктивні можливості жінки у майбутньому.

Планування сім’ї – комплекс медико-соціальних заходів, спрямованих на зниження захворюваності, збереження здоров’я жінок, запобігання незапланованої вагітності, забезпечення оптимальних інтервалів між пологами, кількості дітей у сім’ї, попередження занадто ранніх, пізніх, частих пологів, профілактику інфекцій, що передаються статевим шляхом, ВІЛ.

Оптимальний вік для народження дітей – 20-35 років. Доведено, що якщо вагітність виникає раніше або пізніше, то протікає з великим числом ускладнень і вірогідність порушень здоров’я у матері і дитини вище.

Інтервали між пологами повинні бути не менше 2-2,5 років, це дозволяє жінці відновити сили для майбутніх пологів, зберегти своє здоров’я та здоров’я майбутніх дітей.

Аборт не є кращим методом регулювання народжуваності, його можна уникнути, застосовуючи сучасні методи контрацепції (попередження небажаної вагітності).

Контрацепція робить інтимне життя більш гармонічним, усуває непотрібні хвилювання та очікування.

Якщо небажана вагітність все таки настала і Ви вирішили зробити аборт, необхідно звернутися до лікаря якомога  раніше – це знизить ризик можливих ускладнень.

Після пологів і аборту можна завагітніти до приходу першої менструації, тому необхідно підібрати надійний метод контрацепції до відновлення статевого життя.

Інфекції, що передаються статевим шляхом, часто є причиною безпліддя у чоловіків та жінок. Тільки презерватив допоможе уникнути зараження та в водночас збереже Вас від  небажаної вагітності.

Статеве виховання і сексуальна освіта дітей та підлітків допоможе зберегти їх здоров’я, підготувати до майбутнього сімейного життя та виховувати почуття відповідального батьківства.

Сучасна організація акушерської допомоги передбачає участь сім’ї у плануванні народження дитини, її виношуванні та народженні. На етапах вагітності в «Школах відповідального батьківства» при жіночих консультаціях здійснюється підготовка майбутніх батьків до народження дитини. Підготовка проводиться за такими напрямками:

  • поведінка подружжя під час вагітності;
  • партнерські пологи та догляд за новонародженим;
  • психологічна підтримка молодих батьків.

Реорганізована діяльність пологових стаціонарів шляхом створення індивідуальних і сімейних пологових залів, партнерська підтримка членів родини під час пологів впливає на зменшення кількості застосованих під час пологів ліків, що позитивно впливає на здоров’я новонародженого.

Для того, щоб замкнути коло «здорові батьки – здорові діти – здорова молодь – здорові майбутні батьки – здорове майбутнє покоління – здорова нація»  необхідна консолідація зусиль медиків, педагогів, юристів, соціальних працівників, урядових і неурядових структур.

Лікар акушер-гінеколог

АЗПСМ с. Костянтинівка                                                       Т. П. Лєдньова