image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Науковці ділилися досвідом  на Кам’яній Могилі

10:08 12.06.2015

4 та 5 червня в національному  історико-археологічному заповіднику Кам’яна Могила відбулася Міжнародна конференція. На ній науковці із України, Білорусії та Росії ділились своїм досвідом у вивченні та охороні пам’яток первісного мистецтва на півдні Європи.

IMG_6757Учасники конференції зазначили, що така форма співпраці дуже важлива для науковців у роботі щодо збереження історичних пам’яток.

— Ця конференція, як будь-яка наукова конференція, має дуже важливе значення, тому що тут вчені мають можливість зустрітися, обмінятися думками не тільки через опубліковані матеріали, а безпосередньо під час спілкування, довести свою точку зору стосовно проблемних питань, — підкреслив  доцент Кіровоградського національного технічного Університету Микола Купченко. А  старший науковий співробітник Інституту історії матеріальної культури РАН з Санкт-Петербурга Галина Поплєвко розповіла, що давно мріяла потрапити саме на Кам’яну Могилу.

— Мені було дуже приємно отримати запрошення на цю конференцію, тому що зі студентських років я знаю про цей пам’ятник… У мене була давня мрія побачити його своїми очима.

Присутній на конференції директор Запорізького обласного департаменту культури, туризму, національностей та релігій Владислав Мороко зазначив, що,  незважаючи на складну ситуацію в країні, такі заходи необхідно проводити. Науковці також в один голос зазначили, що Кам’яна Могила — це дійсно унікальна історична пам’ятка.

Під час заходу співробітники заповідника висловили сподівання, що незабаром історико-археологічний заповідник увійде до списку всесвітньої спадщини «ЮНЕСКО». На думку Владислава Мороко, це приверне увагу міжнародної спільноти до Кам’яної Могили. На конференції науковці обговорили проблеми сучасної археології, реставрації та збереження пам’яток давньої історії. За підсумками заходу планується видання збірника матеріалів.