image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

До учасників АТО та переселенців — підвищена увага

Районний центр зайнятості приділяє велику увагу працевлаштуванню вимушених переселенців та демобілізованих із зони АТО військовослужбовців.

Про це розповів директор  центру Олександр Темних. За його словами, для громадян, які вимушено переїхали до Мелітопольського району, діє спрощена процедура реєстрації.

Для роботи із цими категоріями людей в районному центрі зайнятості залучаються психологи, які допомагають їм пристосуватися до нових реалій життя. Консультації проводяться як в установі, так і на територіях сільських рад.

Наразі на обліку в районному центрі зайнятості  стоїть п’ять демобілізованих військовослужбовців із зони АТО. Олександр Темних зазначає, що працевлаштувати таку категорію нелегко, тому що вакансій із зарплатнею, яка відповідає їх вимогам, в центрі зайнятості немає.

— Головна проблема в тому, що хлопці, які брали участь у військових діях в зоні АТО, отримували непогану зарплатню. Це від п’яти до семи тисяч. Згідно з чинним законодавством, служба в армії вважається їх останнім місцем роботи, тому ми повинні їм знаходити роботу в межах цих окладів. Але у нас вакансій з такою зарплатнею немає, — підкреслив директор центру зайнятості.

Але спеціалісти центру зайнятості шукають рішення проблеми. Так, вони залучають демобілізованих військовослужбовців до відкриття власної справи.

— Нам перераховано 660 тисяч на рік для надання одноразової допомоги для виплат безробітним на підприємницьку діяльність. Тому ми цих людей агітуємо до такого виду зайнятості, — розповів О. Темних.

Із семи демобілізованих, що стоять на обліку в центрі зайнятості, один чоловік вже скористався такою можливістю, двоє проходять перенавчання, яке допоможе у відкритті власної справи.

За словами спеціалістів районного центру зайнятості, до центру звернулися одиниці з демобілізованих. Та  наголошують, що учасники АТО можуть звертатися до установи не лише за присвоєнням статусу безробітного, а й по консультації з працевлаштування.