image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Брак дільничних зумовлює зростання злочинності

11:08 09.07.2015

В Мелітопольському районі гостро відчувається брак дільничних інспекторів міліції. На цьому наголосили під час зустрічі з правоохоронцями сільські голови та керівництво району.

IMG_7359
Закріплених за територією сільських рад правоохоронців  селяни не бачать місяцями. Із 15 дільничних, які згідно зі штатним розписом мають обслуговувати район, на території сільських рад забезпечують правопорядок від чотирьох до шести службовців. Це дозволяє злочинцям вільно себе почувати на території сіл та безкарно коїти злочини. Крадіжки, вирубка лісосмуг, шахрайство та інші правопорушення залишаються без належної уваги. Так, із 1000 крадіжок, зареєстрованих в місті та районі, п’ята частина скоєна на території сіл. І лише 20% всіх крадіжок розкрито.

Заступник начальника міськрайонного відділу міліції Віктор Грижинку пояснив, що така ситуація склалася через кадровий дефіцит працівників міліції та через велике навантаження на дільничних. Вони задіяні в охороні правопорядку на території міста, чергують на блокпостах.

IMG_7365Голова районної ради Олександр Мордик зазначив, що об’єднання міського та районного відділків міліції негативно вплинуло на криміногенну ситуацію в районі та запропонував вирішувати цю проблему із залученням обласного керівництва.

В свою чергу, присутні аграрії запропонували посилити роботу з підготовки дільничних інспекторів, які б проживали на території сіл. Але тут очільник міськрайвідділу міліції Олександр Мельковський зазначив, що на зарплатню дільничних, яка не набагато більша від мінімальної, охочих працювати на цій посаді не знайдеш. У відповідь аграрії  висловили готовність навіть зі своєї кишені доплачувати дільничним, які будуть жити та працювати на території сіл. Серед присутніх були й такі, хто схвально відгукнувся про дільничних. Фруктовський сільський голова Любов Снігірь та Вознесенський сільський голова Ольга Гарабажиу зазначили, що сільські правоохоронці завжди реагують на їх звернення та регулярно відвідують ввірені їм громади. Також нарікання у селян викликають терміни прибуття оперативних груп до місця пригоди, подекуди їх доводиться чекати годинами.

Начальник міськрайонного відділу міліції Олександр Мельковський визнав, що такі факти є, та зазначив, що вони пов’язанні із браком транспорту.

— У нас дві слідчо-оперативні групи, з яких одна обслуговує місто, а інша — район. Фактично, у нас два автомобілі, які працюють не зупиняючись. Іноді за добу автомобіль, який обслуговує район, проїздить більше 400 кілометрів, тому доїхати вчасно не завжди є можливість, — пояснив він. Олександр Мельковський також висловив сподівання, що вирішити існуючі проблеми буде можливо після впровадження реформи правоохоронних органів.

У підсумку засідання представники правоохоронних органів погодилися, що роботу дільничних інспекторів слід активізувати, та запевнили, що  незабаром в селах відбудуться зустрічі представників міськрайонного відділу міліції з мешканцями населених пунктів.