image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Негода негативно впливає на збір врожаю

Станом на 14 липня в районі скошено 40% посівів, а минулого року в цей же період було скошено 70%. Негода не дає аграріям прискорити темпи жнив.
IMG_7660Хід зернозбиральної кампанії уважно відстежують керівники району. Так, голова Мелітопольської райдержадміністрації Олександр Мангул відвідав фермерське господарство «Степове 2001» та товариство з обмеженою відповідальністю «Фрідом Фарм Терра». А голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик з робочим візитом побував в  приватному підприємстві «Тера ВОМ» та в приватному підприємстві «Могучий». Під час зустрічі з аграріями районні очільники ознайомлюються з умовами праці на підприємствах та зі станом  протипожежної  безпеки.

— Хочу підкреслити, що керівники підприємств дуже відповідально ставляться до правил протипожежної безпеки. Кожен з них розуміє, що це, в першу чергу, запорука збереження врожаю від пожеж, тому на всіх підприємствах, які я відвідав, поля обкошені, обов’язково є запас води для гасіння полум’я, — зазначив голова райради Олександр Мордик.

Під час спілкування з аграріями була обговорена проблема, яка наразі найбільше непокоїть керівників сільгосппідприємств. Це мобілізація працівників, задіяних під час жнив. Олександр Мангул зазначив, що в цьому питанні вдається знайти порозуміння із керівництвом військкомату.

Ще одна болюча тема для сільгоспників — це ціни на зерно нового врожаю.

IMG_7680— Зараз усі трейдери поспішають забрати зерно як можна дешевше, хоча існують всесвітні нормативи цін, але нас до них наближати не хочуть, — зазначив директор ПП «Могучий» Микола Кишко.

Але, незважаючи на невтішну цінову політику, аграрії продовжують виконувати свої зобов’язання із виплати податків державі і забезпечення належних умов праці. На підприємстві чималу увагу приділяють створенню безпеки праці для робітників.

Наразі середня врожайність ранніх зернових на полях району складає 31,6 ц/га, а врожайність озимої пшениці 35,4 /га.

Хоча цього року літні дощі поставили під загрозу збір врожаю, аграрії сподіваються, що їм вдасться провести жнива якомога швидше. Бо від тривалості зернозбиральної кампанії залежить якість зерна.