image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

У Запоріжжі побував голова Одеської обласної організації НСЖУ

Юрій Работін — голова  одеського осередку НСЖУ днями з делегацією приїздив у Запоріжжя. Одесити взяли участь у козацькому заході — поповненні Кургану єдності та волі, який знаходиться у культурно-історичному комплексі «Запорізький дуб».

IMG_2004За  задумом  голови української федерації «Спас» Олександра Притули, цей Курган буде символом об`єднання українців, які живуть у різних куточках нашої держави та поза її межами. Курган, який почали створювати у минулому році, сьогодні зберігає у собі землю з різних регіонів України та країн світу — заокеанських теж. Сьогодні висота кургану метр з лишком, та через три роки планується, що він буде заввишки три з половиною метри.

Щоб так і сталося, цього разу землю зі своїх місць привезли учасники свята на Верхній Хортиці. На початку заходу виступив козацький священик отець Андрій, який привіз камінь з високогірного монастиря Чорногоріїї, щоб покласти його у курганську землю. Він закликав присутніх молитися за мир та злагоду в Україні, припинення війни та об`єднання нашого народу.

Юрій Роботін, який, до речі, має запорізьке коріння (його предки заснували село Роботіне, що у Куйбишевському районі області),  звернувся до присутніх з палкою патріотичною промовою та прочитав свої вірші, в яких оспівується рідна ненька Україна.

Тісні зв`язки одеських та запорізьких журналістів налагодилися вже давно: одесити були і є учасниками фестивалю «Азовське літо», який проводиться у Бердянську щорічно. Кілька років тому велика делегація одеських медійників приїжджала з дружнім візитом до запорізьких колег.  В свою чергу, запорізькі журналісти вже три роки беруть участь у Всеукраїнському фестивалі «Українська мова — мова єднання», який проводиться в Одесі вже шістнадцять років. Головою фестивалю є Юрій Роботін, який збирає творчу спільноту з багатьох областей.

— Ось у один з приїздів на фестиваль, — розповідає голова Запорізької обласної організації НСЖУ Наталя Кузьменко, — ми привезли нашим колегам молоді дубки, щоб висадити їх на славетній Одещині. І тепер сини нашого дуба-велетня живуть у Одеському Ботанічному саду.

На Курган цього року приїхали також байкери, які привезли землю з віддалених селищ та місць. Після церемонії всі оглянули історико-культурний комплекс, а потім поїхали у гості до юних козаків — у Літню школу «Спас».