image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Впорядкували обеліск загиблим піротехнікам

19 серпня, напередодні 24-ї річниці Незалежності України, кримінально-виконавча інспекція Мелітопольського району управління державної пенітенціарної служби України в Запорізькій області організувала упорядження об’єктів культурної спадщини. При цьому для проведення робіт залучили особу, яка перебуває на обліку інспекції та відбуває покарання у виді громадських робіт.

Громадянка В. прибирала біля меморіального обеліску загиблим піротехнікам на території Новобогданівської сільської ради. Треба сказати, що такий випадок можна рахувати експериментальним. Тому було важливо, до яких наслідків він призведе. Керівництво інспекції з хвилюванням чекало на реакцію особи, яка відбуває покарання.

Але спочатку трохи історії. 6 травня 2004 року на складі 275-ї бази зберігання артилерійських боєприпасів сталося загоряння, в результаті якого почали вибухати артснаряди й інші боєприпаси. В результаті надзвичайної ситуації 5 людей загинули і 4 постраждали, 81 людина була госпіталізована.

21 лютого 2009 року в с. Новобогданівка було відкрито пам’ятник трьом саперам, які загинули під час ліквідації надзвичайної ситуації на 275-й артбазі ракет і боєприпасів. Сергій Терешко (житель Полтавської області), Костянтин Ткаченко (АР Крим), Микола Куура (житель пгт Мирне Мелітопольського району) — їхні імена і фото висічені на гранітній плиті. Радіомінери групи розмінування Центрального аварійно-рятувального загону, молодші сержанти внутрішньої служби Сергій Терешко і Костянтин Ткаченко загинули 18 травня 2007 р. Водій 2-го аварійно-рятувального загону, старшина Микола Куура загинув 28 листопада 2007 р.

Керівництво МНС України вручило батькам загиблих саперів посмертні нагороди синів — знаки «За розмінування» 2-го ступеня.

І ось прийшов, як кажуть, момент істини. Після заходу засуджена В. поділилася враженнями, що дуже добре було б організовувати подібні акції для того, щоб люди не забували вшановувати пам’ять тих громадян, які загинули за нашу державу.

 

Наталія СУХІНА, інспектор кримінально-виконавчої інспекції Мелітопольського району УДПтС України в Запорізькій області