image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Дослідження і досвід збільшують урожаї

10:10 03.09.2015

Аграрії Мелітопольського району заздалегідь готуються до проведення посіву озимих культур під урожай 2016 року. В зв`язку з майбутньою кампанією виникає чимало клопотів та проблем. Про те, як найкраще вирішувати складні питання, керівники аграрних господарств, фахівці райдержадміністрації та науковці Таврійського державного агротехнологічного університету говорили на семінарі-нараді 28 серпня.

Вступне слово в офіційній частині семінару-наради взяв заступник голови райдержадміністрації Володимир Журавльов. Районний очільник повідомив, що згідно з планами розвитку підприємств району передбачається посіяти 30281 га озимих культур, серед них на зерно 30257 га, в тому числі пшениці — 28910 га та ячменю — 1347 га.  Володимир Журавльов рекомендував аграріям сіяти насіння високих репродукцій. За словами Володимира Журавльова, цінова політика на момент збору врожаю падає і змінюється щохвилини. Торкнувшись фінансової сторони питання, посадовець звернувся й до керівників і представників сільгосппід-приємств з проханням розрахуватись за оренду земельних та майнових паїв.

Про накопичений в своєму господарстві досвід сівби озимих культур розповів керівник приватного підприємства «Терра Вом» Сергій Зінченко: «Метод сівби озимини в нас «дідівський», ми відійшли від оранки. Працюємо тільки лущильниками».

Представник дніпропетровського Приватного підпри-ємства «Агроспецпроект» Євген Вознюк  розповів про нові методи обробки ґрунту. Він зосередив увагу на кластерній воді, яка нейтралізує дію шкідливих отруйних хімікатів, гербіцидів, пестицидів та розриває у ґрунті шкідливий конгломерат.

Такий досвід припав до душі і керівнику приватного підприємства «Терра Вом» Сергію Зінченку. Він розповів, що його підприємство буде закладати експериментальну ділянку в цьому році.

На семінарі неабияку увагу приділили комплексу заходів щодо захисту сівби. Провідний спеціаліст державної фітосанітарної інспекції в Мелітопольському районі Ольга Журавльова розповіла про небезпечні хвороби «тверда головня» та «чорний зародиш». Фахівець рекомендувала аграріям перед сівбою перевірити насіння у Контрольній насін-нєвій лабораторії. «Якщо все ж таки зерно заражене — ні в якому разі не сіяти його», — під-            креслює Ольга Журавльова.

Керівники агрогосподарств Мелітопольщини не приховували своє позитивне враження від семінару. «Кожний по-дібний семінар приносить свої плоди. Ми дізнаємося багато  нового, тому що технології не стоять на місці», — підкреслив Сергій Зінченко.