image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Мелітопольські податківці виявили 1200 нелегальних працівників

12:56 30.09.2015

З початку року внаслідок проведення контрольно-перевірочної роботи в місті Мелітополь та Мелітопольському районі додатково до бюджету надійшло майже 3,3 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб та 118,6 тис. грн. єдиного соціального внеску. У результаті проведених організаційних заходів щодо виявлення найманих працівників, праця яких використовується без належного оформлення трудових відносин та відповідного оподаткування, виявлено 1200 таких трудових нелегалів. У результаті фіскальної і аналітичної роботи, співбесід з працедавцями  з 397 громадянами роботодавці оформили трудові договори, а до бюджету донараховано 198,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб та 187,4 єдиного соціального внеску. Про це повідомив начальник Мелітопольської ОДПІ Валерій Літинський.

Фахівці фіскальної служби тримають на контролі і питання використання нелегальної найманої праці – як щодо виявлення таких працівників, так і упередження неофіційного працевлаштування. З цією метою аналізується податкова звітність, порівнюються обсяги виручки, види діяльності платників, опрацьовується інформація, яка надходить від інших органів влади.

За словами Валерія Літинського, більшість роботодавців намагаються працювати у законодавчому полі, але є й такі, які зловживають та ухиляються від сплати податків, використовуючи працю громадян без належного оформлення трудових відносин та виплачують зарплату в «конвертах». Роботодавці, котрі відмовляються від офіційного працевлаштування своїх працівників найбільшої шкоди завдають, в першу чергу, самим робітникам, адже неналежне оформлення трудових відносин позбавляє людей можливості захисту своїх прав та не дає змоги напрацювати стаж, необхідний в майбутньому для призначення пенсії.