image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Реформи у сфері державної реєстрації речових прав

ministerstvo-yustitsiyi-ukrayiniСьогодні, український уряд реалізовує велику кількість реформ, зокрема, у частині боротьби з корупцією, судової реформи, реформи правоохоронних органів та системи юстиції.

У сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Міністерство юстиції України впроваджує надання онлайн послуг, які направлені на розвантаження реєстраційних служб та ліквідацію черг.

Так, з квітня 2015 року, заплановано запровадження послуги отримання в електронному вигляді витягу за результатом реєстрації, або рішень про відмову чи зупинення розгляду заяв.

Також, у квітні 2015 року, громадяни отримають можливість зареєструвати права на нерухомість у скорочені строки за додаткову плату. Надбавку за терміновість буде спрямовано на виплату винагороди державним реєстраторам.

Крім того, Мінюст реалізовує ряд пілотних проектів. Так, у жовтні 2014 року, розпочато пілотний проект у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно у міських реєстраційних службах Вінниці, Дніпропетровська, Львова, Харкова, Черкас та Києва.

Головною ціллю проекту є розділення функцій з прийому/видачі документів та прийняття рішень за результатами їх розгляду між різними особами. Особливістю проекту є те, що реєстратор власноруч заповнює відповідні електронні заяви, громадянину залишається лише перевірити правильність введених даних.

Розподіл роботи між фронт — та бек — офісами скоротить час, необхідний для оформлення паперів з 40 до 15-20 хвилин та унеможливить корупційні дії в сфері реєстрації прав.

З березня 2015 року, до пілотного проекту приєдналися територіальні управління юстиції Київської області. Також, проект планується поширити на Чернівці, Калуш та Івано-Франківськ.

Крім того, Головне територіальне управління юстиції у Запорізькій області надало пропозиції до Міністерства юстиції України з приводу можливості реалізації зазначених пілотних проектів на території Запорізької області.

Статтю підготовлено відділом державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області

27.10.2015