image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Натхненні лицарі народної творчості

15:00 11.11.2015

Нещодавно працівники культури та майстри народного мистецтва України відзначили своє професійне свято. В цей день ми за традицією дякуємо тим, хто багато робить для відродження української національної культури, розвитку народної творчості та веде активну культурно-просвітницьку діяльність. Такою самовідданою командою професіоналів є працівники Мелітопольського районного організаційно-методичного центру народної творчості. До того ж цього року вони відзначають свій срібний ювілей — 25 років.

Згадує старійшина культурного цеху
Районний організаційно-методичний центр по праву вважається осередком творчого життя Мелітопольщини. Тут народжуються культурно-мистецькі акції та сценарії до всіх свят в районі. Робота працівників центру доволі копітка, бо на них покладена дуже важка та відповідальна справа — організація та проведення районних культурно-масових заходів. Це тому, що в Мелітопольському районі немає районного будинку культури.
Справжнім старійшиною районного організаційно-методичного центру народної творчості є його перший директор Діна Петренко. «Шкільні олімпіади, художні самодіяльні конкурси, гуртки — все це було на мені», — з посмішкою згадує Діна Іванівна. Вона закінчила Мелітопольське училище культури. В 1990 році стала директором Мелітополь-ського районного організаційно-методичного центру народної творчості, де пропрацювала 23 роки. З виходом на пенсію Діна Петренко зайняла посаду провідного методиста з розвитку народної творчості та фольклору. Діна Іванівна пригадала, як створювався діючий сьогодні центр народної творчості.
— Тоді була велика необхідність у створенні центру, якоїсь районної структури, яка могла б курирувати клубні за-клади району. Тоді районні будинки культури створювали то в Терпінні, то в Вознесенці і т.д. Але на той час не можна було розгорнути таку широку діяльність. Тому було прийнято рішення створити районний організаційно-методичний центр народної творчості та культурно-просвітницької роботи (тоді він мав таку назву).
Діна Петренко згадала, як колись організовувалася робота.
— Штат в нас був невеликий: директор, 4 методисти та водій. Головним завданням центру була організація методичної і практичної роботи та надання допомоги сільським клубним закладам. Але окрім цього районний організаційно-методичний центр виконував ще одну важливу функцію — організовував всі районні свята. Така традиція збереглася і дотепер. Одними із перших заслуг центру є присвоєння звання «Народні зразкові колективи» та перемоги в обласних фестивалях.
Команда
професіоналів
Останні 6 років посаду директора центру народної творчості займає Світлана Дубовик. Вона розповіла про найяскравіші досягнення та пріоритетні напрямки роботи районного центру народної творчості.
— Наш центр — це команда професіоналів, в якій працюють досвідчені фахівці. Зде-більшого це випускники Ме-літопольського училища культури, з достатнім досвідом роботи, з цікавими ідеями та креативними думками. Пріоритетними напрямками роботи є організація та проведення районних заходів, участь у всеукраїнських, обласних конкурсах та фестивалях, підтримка розвитку культур національних меншин, розвиток фольклору, впровадження в діяльність нових форм клубної роботи, підвищення фахового рівня працівників культури, забезпечення їх високоякісними, сучасними методичними, сценарними та репертуарними матеріалами. Протягом останніх років ми займали перші місця в таких обласних акціях: «Перемоги незгасна пам’ять», «Натхненна у праці, увічнена в пісні — квітуй, Запорізька земля», «В сім’ї вольній, новій» та ін.
Світлана Дубовик також підкреслила, що організаційно-методичний центр крокує в ногу із часом і не забуває про інтереси молодого покоління. Щороку збільшується кіль-кість учасників самодіяльності, наповнюються глядацькі зали. І все це, стверджує Світлана Дубовик, завдяки щоденній співпраці Мелітопольського районного організаційно-методичного центру народної творчості та працівників культури клубних закладів району.