image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

З повагою до нелегкої праці аграріїв

15:15 18.11.2015

12 листопада, напередодні Дня працівників сільського господарства, в селі Новгородківка приймали вітання аграрії Мелітопольського району. Традиційно цей день є приводом не тільки розважатися, а й підбивати підсумки роботи галузі за рік. Аграрії зазначають, що 2015 рік видався непоганим для врожаю.

Рік був вдалим
для врожаю
«Погода нам сприяла. Ми отримали добрий врожай, розрахувалися за паї. Все б нічого, але закупівельні ціни на нашу продукцію залишаються низькими, тим паче, дивлячись на те, як зросли ціни на дизельне пальне, масло, на засоби захисту та насіння, — ділиться досвідом директор ТОВ АФ «Україна» Віктор Барцал.
Голова ФГ «Любцов» Євген Любцов стверджує, що 2015 рік був одним із кращих в плані сільськогосподарського виробництва: «Ми отримали хороший урожай зернових культур та соняшнику. Зробили все можливе, щоб 2016 рік був не гіршим».
«Цей рік був вдалим для врожаю. Пройшли своєчасно опади, зернові, соняшник — вродили. Однак цінова політика кульгає», — стверджує директор ПП «Димура» Микола Димура.
«За поточний рік агрофірма «Мир» впоралася з поставленими завданнями. Ми намолотили 5 тисяч тонн зерна, врожайність соняшнику сягає по 23 центнери з гектара. Це дуже добрі показники», — розповідає директор ТОВ АФ «Мир» Василь Руденький.
Наразі аграрії нарікають на низький рівень опадів та стверджують, що врожай 2016 року буде значно гіршим. Вони чекають на теплу зиму та дощі.
Та, незважаючи на існуючі негаразди, сільгоспвиробники сподіваються на покращення ситуації та бажають один одному гарних врожаїв.
«Я вітаю всіх трударів зі святом. Особлива подяка ветеранам сільськогосподарської праці, механізаторам. Те, що ми отримали такі врожаї — це ваша заслуга», — звернувся до своїх колег Віктор Барцал.
Євген Любцов також приєднався до привітань: «Всім сільгоспвиробникам, мешканцям Мелітопольського району бажаю здоров’я, благополуччя, гарних врожаїв, радості в житті. Головне — берегти нашу прекрасну землю, наш чудовий Мелітопольський район».
Винуватців свята привітали запашним короваєм, який пахнув медом, сонцем та рясними дощами.
Хліборобам
є чим пишатися
Під час урочистостей голова Мелітопольської райдерж-адміністрації Олександр Мангул розповів про підсумки збирання врожаю цього року.
— Агропромисловий комплекс на сьогодні є стовпом національної економіки України. Від вашої праці залежить формування бюджетів, яку заробітну платню отримуватимуть вчителі, лікарі… Цього року були непрості умови для врожаю. Але ми із честю ви-стояли та отримали гарний врожай зернових — 125 тис. тонн. В Запорізькій області ми призери за цим показником. З 2008 року це найбільший вал. І цей показник на 16% вище ніж торік. Також завершилося збирання пізніх зернових, досить хороший врожай соняшнику. Звичайно, Мелітопольський район — це тваринництво. В складних умовах тваринницької галузі — ви оплот тваринництва. За це вам всім велике спасибі.
Олександр Мангул висловив аграріям району слова подяки за нелегку працю та побажав їм міцного здоров’я, сімейного тепла, впевненості у завтрашньому дні, добробуту, втілення в життя творчих планів та щедрого врожаю.
Голова Мелітопольської районної ради Олександр Мордик побажав всього найкращого трударям району.
— Сільське господарство — це основа основ. Це основа всього нашого життя, без якого нормально існувати та розвиватися не може ні село, ні місто. Бажаю вам добра, миру, здоров’я та всього доброго.
До теплих побажань на адресу колег приєднався директор приватного підприємства «Могучий» Микола Кишко, голова райкому профспілки працівників агропромислового комплексу Володимир Авраменко.
Ректор Таврійського державного агротехнологічного університету Володимир Кюрчев підкреслив: він пишається тим, що більшість з аграріїв району — це випускники університету.
Отримали нагороди
Під час урочистостей сільгоспвиробники отримали нагороди від державних та обласних органів влади. Подяку Міністерства аграрної полі-тики та продовольства України вручено трактористу-машиністу приватного підприємства «Тера ВОМ» Сергію Кузнєцову. Виконуючий обов’язки директора Державного підприємства «Дослідне господарство «Мелітопольське» Юрій Шило отримав подяку голови Запорізької обласної державної адміністрації.
Присутній на урочистому заході керуючий справами виконавчого апарату Запорізької обласної ради Юрій Щербина вручив голові фермер-ського господарства «Любцов» Євгену Любцову орден «За заслуги перед Запорізьким краєм» ІІІ ступеня. Почесною грамотою обласної ради відзначені: начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Михайло Данченко та свинарка ТОВ АФ «Україна» Віра Грабарь.
Також велика група аграріїв отримала грамоти від райради та райдержадміністрації.
Гарний настрій у присутніх свята підтримували творчі колективи Мелітопольського району.