image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Врятувати озимину можуть тепла зима і дощі

15:17 18.11.2015

В Запорізькій області цього року через аномальну посуху наразі з`явилися сходи лише на 15 % засіяних озиминою  площ.  Складну ситуацію може виправити лише сама природа. Як стверджують спеціалісти, тільки сприятливі погодні умови  врятують озимі культури. В іншому разі аграріїв навесні чекають додаткові витрати на пересівання.

В той же час підсумки минулого сезону тішать аграріїв області. На наших ланах зібрано абсолютно рекордний врожай пшениці. За даними облдержадміністрації, незважаючи на несприятливу погоду під час жнив, аграріям вдалося зібрати високий урожай ранніх зернових і зернобобових культур — понад два з половиною мільйони тонн. Більше за останнє десятиліття зібрали лише у 2008 році, а по пшениці встановлено абсолютний рекорд. Крім рекордних обсягів пшениці, в області зібрано також добрий урожай соняшнику, врожайність якого становила більше 19 ц/га.
За даними Мелітопольської райдержадміністрації, збирання соняшнику в господарствах району практично завершено. Валове виробниц-тво склало 36 тисяч 834 тонни, що перебільшує рівень минулого року на 72%, урожайність становить більше 20 ц/га. Таких високих показників в підприємствах району не спостерігалося протягом 20 років. Для його отримання склалися дуже сприятливі погодні умови — була достатньо оптимальною вологозабезпеченість в період формування кошиків та наливу зерна.