image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Пильна вахта на Чонгарі

Блокада Криму набирає обертів. Такий висновок першим спадає на думку після чергового візиту наших журналістів до одного з трьох блокпостів, розташованого на Чонгарі. Про активізацію діяльності численних громадських організацій та добровольчих батальйонів свідчить велика кількість наметів, розкиданих вздовж         траси вбік окупованого Криму, та число задіяних в цій акції людей. За словами активістів,  на ротації сьогодні перебуває понад 500 чоловік, серед яких не останню роль відіграють мелітопольці.

Спроби прорватись
були зірвані
Заступник командира цент-рального штабу «Громадянської блокади Криму» Ізет Гданов зазначив, що, керуючись чутками про можливість проїзду через блокпост шляхом підкупу учасників блокади, велика кількість водіїв вантажівок кілька днів намагалися прорватися на територію Криму. Однак у підсумку змушені були шукати інші шляхи збуту своєї продукції. Наприклад, окремі водії перевантажили вміст своїх фур у вантажівки з російськими номерами, аби не мати проблем з переоформленням документів, і відправили їх на територію Росій-ської Федерації. Дехто намагався проїхати через інші блокпости, проте, не знайшовши шпарини, повертався на свої оптові продовольчі склади.
В той самий час представники всіх формувань, задіяних на блокпостах на кордоні з півостровом, розробили низку заходів, спрямованих на підвищення ефективності своєї роботи і взаємодії з офіційними службами та відомствами України. Зокрема, задля забезпечення правопорядку на блокпостах було офіційно заборонено вживати алкоголь, а зброю мають право носити лише співробітники міністерства внутрішніх справ та збройних формувань, таких як батальйони «Айдар», «Херсон» та інші.
Підтримка
з боку населення
Черговим кроком на шляху допомоги цивільному населенню нині має стати пункт правової допомоги, який облаштовують безпосередньо на блокпості.
Ділявер Сейтумеров, представник кримськотатарського комітету «Азат» з Мелітополя, зазначив, що нині учасники громадської блокади Криму відчувають всебічну підтримку своїх дій з боку населення. Люди звідусіль намагаються допомагати продуктами харчування, теплим одягом, дровами і навіть власною фізичною роботою на будівництві теплих будиночків для тих, хто чергує на блокпостах. Учасники акції лише із сумом зазначають, що така ініціатива людей знаходить відгук в серцях рядових українців, проте влада досі уникає власної участі в намаганнях мирним шляхом повернути велику частину окупованої території.
Основною функцією блокпостів на автошляхах до Криму залишається перешкоджання провезенню продуктів харчування до окупованого півострова, однак у недалекій перспективі активісти вбачають обов’язкове посилення умов блокади, пов’язане з по-збавленням території автономії енергоносіїв.
Впродовж майже 50 днів з початку роботи блокпостів люди стали з розумінням ставитися до вимог пред’явити документи та власне авто для огляду. І в цілому ця процедура, за словами перевіряючих, не займає багато часу.
Затримали бойовика
Проте трапляються випадки, коли доводиться спілкуватися з неадекватними людьми, що намагаються без зупинки проскочити блокпости. Нерідкими стали і курйозні ситуації. Зокрема, нещодавно до учасників блокади з боку Криму під’їхали троє молодиків на автомобілі «Таврія». Вони були настільки п’яні, що навіть не могли зрозуміло розмовляти. Кілька хвилин походили між людей, а потім погрузилися в автівку і !!! заднім ходом!!! поїхали додому.
Днями, завдяки пильності чергових, на блокпості затримали українця, який зовсім нещодавно зі зброєю в руках захищав інтереси так званих ДНР та ЛНР. Його виявили в лісосмузі, коли той намагався пробратися на територію анексованого півострова. Після ретельного обшуку у чоловіка виявили зв’язку ключів, скріплену чекою від гранати виробництва Росій-ської Федерації. На допиті він без сорому розповів про всі свої подвиги на сході України.
Візити
священнослужителів
Мирний характер безстрокової акції з блокади Криму підтверджується й тим, що її учасники не забувають і про духовну складову свого життя. Із регулярними візитами тут бувають представники різних релігій, церков та конфесій. За словами священика україн-ської греко-католицької церкви отця Барабаша зі Львова, в кожній своїй дії людина має звертатися до Бога, який завжди благословляє на добрі і справедливі вчинки.
Нині на блокпостах, що контролюють перевезення товарів до Криму, триває робота з утеплення приміщень та підготовку до холодів. Учасники акції зазначають, що вони єдині в своїй меті жити в незалежній соборній Україні і готові стояти до останнього в досягненні своєї мети.