image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Якщо в сім’ї конфлікт з політичною ознакою

Як розпізнати конфлікт, вміти ефективно та безболісно вийти з конфронтаційної ситуації — ці питання розглянули нещодавно в Мелітопольському державному педагогічному університеті ім. Б. Хмельницького під час соціально-психологічного тренінгу «Стоп! сімейним конфліктам з політичних причин», який проходив в рамках реалізації проекту «Мелітопольські голоси за демократію».

Метою заходу було розширення та поглиблення знань про природу, особливості конфліктів, формування навичок розпізнавання та аналізу конфліктних ситуацій, а також розвиток вмінь вибору ефективних стратегій для вирішення родинних конфліктів. Учасниками тренінгу стали більше двадцяти активістів міста, зокрема, представники громадських організацій, ЗМІ, студент-ська молодь МДПУ та тимчасово переміщені особи.
Менеджер проекту Катерина Кучина розповіла, що захід ініційований та реалізується спільними зусиллями співробітників Науково-методичного центру освіти дорослих та благодійного об’єднання «Соціальний фонд».
Ознайомив присутніх із темою заходу керівник проекту «Мелітопольські голоси за демократію» Сергій Прийма.
— Конфлікт — це питання, на мою думку, яке турбує кожного із нас. Навряд чи хтось із присутніх скаже, що він конфліктна людина. Але, я думаю, всі погодяться, що без конфліктів суспільство ніколи не обходиться. Знати причину конфлікту, розпізнати її, вміти ефективно та безболісно вийти з кон-фліктної ситуації — це мета нашого тренінгу.
В свою чергу ректор МДПУ Валентин Молодиченко підкреслив, що така тема є дуже корисною і повчальною для майбутніх педагогів.
Співробітник Науково-методичного центру освіти дорослих МДПУ Олександр Нікітін надав змістовний виклад теоретичного матеріалу з метою розширення знань про конфлікти. Учасники виявили особливу активність у процесі проведення вправ тренінгу: «Постамент», «Дерево», Стіна», «Театр конфліктів» тощо. Під час тренінгу вони мали змогу виконувати певні соціальні ролі, налагоджувати безконфліктне спілкування, виявляти толерантне ставлення до оточуючих.
Катерина Кучина розповіла, що в рамках проекту «Мелітопольські голоси за демократію» планується провести ще декілька зустрічей.
— Ми плануємо організувати майстер-класи — це подарунки, зроблені власними руками для нашої цільової аудиторії. Завершальним стане третій регіональний круглий стіл проекту «Мелітопольські голоси за демократію», який відбудеться наприкінці місяця.