image image image image image
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua
Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

В атмосфері національного колориту народів Мелітопольщини

У багатонаціональному Мелітопольському районі проживають представники понад 100 національностей. Найчисленнішими національними меншинами є болгари, вірмени, караїми, кримські татари, німці та греки. І кожен з них несе неповторний колорит та багатогранність власного культурного надбання. Знати і поважати культуру різних народів, що проживають в Україні — це справжній прояв людяності та толерантності.

Саме з метою ознайомлення з культурною спадщиною народів нашого краю, нещодавно в стінах Костянтинів-ського НВО № 1 «Таврія» свій національний колорит презентували представники багатьох національностей, що проживають на Мелітопольщині. Це стало можливо завдяки інтеркультурному фестивалю «Україна — це ми». Директор закладу Тетяна Шабанова підкреслила, що він проходить в рамках проекту  інтеркультурного виховання учнів.

— Цей проект започаткували представники МДПУ ім.                    Б. Хмельницького на чолі з його ректором Валентином Молодиченком, який запросив нас взяти активну участь у вихованні дружнього ставлення до різних національностей та демонстрації національного характеру. Наш педагогічний колектив, учні та їх батьки залюбки допомагають реалізувати цей захід. Так, з початку проекту проводяться тематичні, виховні години, літературно-музичні вечори, зустрічі з представниками громад, які проживають на Мелітопольщині.

Навчальний заклад запросив на свято представників багатьох національних меншин, які живуть на нашій території. Наприклад, таких як татари, росіяни, греки, німці. У своєму виступі Тетяна Шабанова звернулася до молодшого покоління, бо саме з дитинства повинна зароджуватися любов до ближнього.

— Дорогі діти, ми знаємо, що дружба між народами починається з дружби між дітьми. Тож той вогник дружби, який ви сьогодні понесете з нашого фестивалю, нехай палає протягом всього вашого життя. Понесіть його в ваші родини і давайте жити в мирі і злагоді. Бажаю успіхів і доброго настрою.

Ректор Мелітопольського державного педагогічного уні-верситету ім. Богдана Хмельницького Валентин Молодиченко подякував педагогічному колективу та вихователям за активну участь в проекті і висловив надію, що на нашій землі буде мир і взаєморозуміння.

— Я хочу подякувати школі за те, що вони приєдналися до проекту, який зараз працює по всій Запорізькій області. Він проходить під патронатом Національної академії педагогічних наук України і ми сподіваємося, що мета цього заходу — знання культури, толерантність, розуміння один одного в нелегкий для країни час — виправдає себе.

Костянтинівський сільський голова Тетяна Горбань за-значила, що такі зустрічі є вкрай корисними для виховання толерантного ставлення до національних меншин, які проживають на території Мелітополя та Мелітопольського району.

— Потрібно знати і вивчати культуру, мову своїх сусідів. Ми всі різні, але треба з повагою ставитись один до одного. Я бажаю вам всім знаходити порозуміння між сусідами, країнами тощо.

Почесним гостем фестивалю стала старійшина мелітопольської караїмської громади Софія Ялпачик, яка розповіла про історію появи караїмів на нашій землі.

— Ми представляємо караїмську націю в Мелітополі. Це один з найстаріших та найменших за чисельністю народів світу. На сьогодні нараховується всього лише близько двох з половиною тисяч караїмів, які розкидані по різних куточках нашої планети. Я хочу підкреслити, що у кожного з нас є свій поклик крові. Але ми рідні діти однієї землі, і наші прадіди заповіли нам жити дружно та любити рідну землю.

Учасники свята продемонстрували чудові танці та спів, які були сповнені справжнім національним колоритом, а також почастували гостей традиційними національними стравами, які прийшлися до смаку і дорослим, і малечі.